Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Ризик розвитку РМЗ та фізична активність: про що розповіли вчені?

  Ризик розвитку РМЗ та фізична активність: про що розповіли вчені?
  6 Лютого 2024

  Ризик розвитку РМЗ та фізична активність: про що розповіли вчені?

  Рак молочної залози діагностується приблизно у кожної восьмої жінки. І жодній з нас, звісно, не хочеться стати частинкою сумної статистики. Тому рано чи пізно виникає питання: “А що я можу зробити для того, щоб не захворіти?”. Відповідь на це питання активно шукають вчені, досліджуючи вплив різних чинників на рівень ризику. Зокрема, нещодавно були опубліковані результати нового дослідження, проведеного за підтримки благодійної організації Breast Cancer Now, що стосувалося зв’язку між фізичною активністю жінок та захворюваністю на рак грудей.

  Що досліджували

  Вивчали рівень захворюваності на рак молочної залози серед 547 000 жінок дітородного віку з різних країн світу та зіставляли дані з показниками їх фізичної активності. Спостереження було досить тривалим – воно продовжувалося 11,5 років. За цей час у досліджуваній групі було зафіксовано 10 231 випадок захворювання на РМЗ (зазначається, що захворювання у них виникло до настання менопаузи).

  Які результати отримали

  У жінок, які входили до 10% найбільш фізично активних учасниць дослідження, рівень захворюваності на рак молочної залози виявився на 10% меншим. Автори наголошують, що не визначали певну інтенсивність навантажень, які потрібні для зменшення ризику. Мова йшла про фізичну активність у вільний час, яка відрізнялася від робочої: піші прогулянки, катання на велосипеді. За спостереженнями, зниження ризику розвитку раку грудей було більш вираженим у тих жінок, які більше часу присвячували таким заняттям.

  Як саме фізична активність знижує ризик розвитку РМЗ?

  Цей зв’язок, очевидно, є складним та різнобічним. Ще доведеться чекати на наступні відкриття вчених, які зможуть описати та пояснити його. Але у вищевказаному дослідженні вказується, що фізичні вправи нормалізують вміст у крові тих біологічно активних речовин, які у підвищеній концентрації сприяють розвитку пухлин. Передусім, це жіночі статеві гормони, гормон росту, глюкоза. Крім того, під час активного відпочинку зменшується інтенсивність запальних процесів, які теж негативно впливають на стан тканин, можуть провокувати появу атипових клітин або сприяти росту пухлин.

  У статті наголошується, що рак молочної залози діагностується й у молодому віці – до 45 років. І саме у таких випадках перебіг хвороби часто виявляється більш агресивним. Однією з перешкод для успішного лікування є пізня діагностика, адже багато хто з нас нехтує скринінговими обстеженнями, які допомагають виявити хворобу на ранній стадії.

  Це те, що в силах зробити кожна з нас

  Замисліться: навіть такі прості речі, як щоденна прогулянка або поїздки на велосипеді, здатні допомогти нам уникнути небезпечної хвороби. Мова не йде про якісь складні вправи чи точне дотримання рекомендацій тренерів… Прості дії, яким можна присвятити бодай півгодини, або скільки є можливість. Варто лише набути таку корисну звичку. Ми щодня робимо інші речі, які начебто допомагають нам розслабитися, наприклад, переглядаємо соцмережі. Може, слід замінити цю розвагу на просту прогулянку на свіжому повітрі?

  Звісно, крім фізичної активності, є ще купа факторів, які також впливають на ризик розвитку РМЗ. В описаному вище дослідженні про це згадується – сімейний анамнез, вживання алкоголю, тютюнопаління, індекс маси тіла. На деякі з них людина може вплинути. Все ж таки, краще спрямувати свою енергію на удосконалення свого способу життя та профілактику раку, ніж на страх почути невтішний діагноз?

  Лікарі СМЦ завжди готові допомогти

  З’явилося бажання перевірити стан молочних залоз? Турбують підозрілі симптоми? Не знаєте, яких заходів вжити, щоб зменшити ризики? Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру з радістю допоможуть вам у вирішенні будь-яких проблем, що стосуються здоров’я грудей. Для цього є все необхідне: багаторічний досвід, можливість застосування різних методів діагностики та лікування, високоточне обладнання. І незмінно позитивна атмосфера, що допомагає пацієнтам уникнути психологічного дискомфорту, який стає перешкодою на шляху до здорового життя у багатьох людей.

  Наші лікарі-мамологи готові надати вам відповіді на питання про ті чи інші аспекти способу життя, які можуть вплинути на здоров’я ваших грудей. У кожного пацієнта свої особливості, свій набір факторів ризику. Ми ретельно аналізуємо кожен клінічний випадок, щоб надати ефективну медичну допомогу не за шаблоном, а відповідно до ситуації.

  Запис на візит до центру

   •  

   Приділіть трохи часу піклуванню про здоров’я молочних залоз – почніть з консультації мамолога. Записатися на прийом до лікаря у СМЦ можна, обравши будь-який зручний спосіб: запис за телефоном, послугу зворотного дзвінка, чат або заявку на сайті.