
Попрілості під грудьми (субмамарна попрілість, інтертригінозний дерматит) – це запалення шкіри у складці під молочними залозами. Вони завдають чималого дискомфорту та загрожують ускладненнями. При такому захворюванні вам готові допомогти у Спеціалізованому мамологічному центрі (СМЦ).
Чому з’являються попрілості під грудьми
Основна причина попрілості у жінок під грудьми – порушення нормального стану шкіри у складці внаслідок дії несприятливих факторів та розвитку інфекції (бактеріальної, грибкової або змішаної). Серед бактерій найпоширенішими збудниками є стафілококи, серед грибків – Candida albicans, згідно з даними Джойс Блек – професорки Коледжу медсестер Університету Медичного центру Небраски (США). Сприяти такому захворюванню можуть:
- Підвищене потовиділення (у літній період, при інтенсивних фізичних навантаженнях, ендокринних розладах);
- Недотримання правил особистої гігієни;
- Надмірна вага тіла;
- Наявність у жінки грудей великого розміру, збільшення молочних залоз під час вагітності та лактації;
- Зловживання солодощами;
- Цукровий діабет;
- Використання тісного бюстгальтеру, зробленого з ненатуральної тканини, яка погано пропускає повітря та вологу;
- Алергічні реакції;
- Дефіцит поживних речовин, необхідних для здоров’я шкіри та її відновлення;
- Зниження ефективності роботи імунної системи;
- Неправильне застосування антибактеріальних препаратів (зокрема у якості самолікування).
Попрілості під грудьми – симптоми
Як виглядають попрілості під грудьми – зображено на фото. Захворювання розвивається наступним чином:
- Через початок інфекційно-запального процесу з’являється почервоніння під грудьми, що поширюється на шкіру молочної залози з одного боку та шкіру грудної клітки – з іншого боку;
- Запалення провокує свербіж під грудьми, а також печіння та біль, які посилюються відчуттям стягнутості після купання;
- У місцях почервоніння можливі висипки, ерозії, тріщини шкіри, які згодом загоюються дедалі гірше без правильного лікування;
- Уражені ділянки мокнуть через виділення ексудату, стають липкими, а при грибковій інфекції можуть вкриватися білим нальотом;
- Активний розвиток патогенної мікрофлори викликає неприємний запах під грудьми;
- Подальше посилення запального процесу призводить до нагноєння;
- Розвивається кровоточивість ран;
- Через тривале ураження на поверхні тіла з’являються пігментні плями під грудьми;
- Прояви захворювання посилюються через розчісування та контакт з одягом.
Можливі ускладнення
Якщо при попрілостях під грудьми лікування не буде розпочато вчасно, інфекційно-запальний процес може перейти у хронічну форму, поширитися на великій площі тіла під молочними залозами, а також вглиб тканин. У випадку ураження підшкірної жирової клітковини розвивається таке небезпечне явище, як флегмона – вогнище гнійного запалення без чітких меж. Починається некроз тканин.
Варіанти діагностики
Найголовніший крок – це звернення до лікаря. Якщо спостерігається пітниця під грудьми, слід записатися на прийом до дерматолога, також може знадобитися допомога мамолога та хірурга (при розвитку ускладнень).
Для діагностики проводиться огляд, визначення характеру висипки під грудьми, нальоту на її поверхні. Для детального обстеження виконується дерматоскопія (огляд за допомогою цифрового збільшувального приладу). Потрібне точне визначення збудника запалення, для цього проводяться лабораторні аналізи (мікроскопія зішкрібу шкіри, бакпосів). Якщо є підозри на супутні захворювання, призначаються аналізи на рівень цукру, гормонів, консультації ендокринолога, інфекціоніста.
Для визначення можливих провокуючих факторів збирається анамнез, проводиться опитування пацієнта. За його результатами надаються індивідуальні рекомендації щодо профілактики подальших ускладнень та рецидивів.
Як лікувати попрілості під грудьми
Лише лікар може визначити точно, чим лікувати попрілості під грудьми у кожному окремому випадку. Так, при бактеріальній інфекції потрібен правильний вибір антибактеріального препарату, чутливість до якого з’ясовується за результатами лабораторних досліджень. При грибковому ураженні потрібні антимікотичні засоби. Крім того, застосовуються антисептики, протизапальні препарати, засоби для підсушування ран, препарати від свербежу та алергії, а також для прискорення процесу загоєння.
Якщо захворювання вже спричинило ускладнення, є нагноєння, ураження глибоких тканин, флегмона, необхідне хірургічне втручання. Проводиться санація вогнища запалення, видалення гною, промивання та обробка рани спеціальними препаратами.
Профілактика попрілостей під грудьми
Важливо знати не тільки про те, як лікувати попрілості у жінок під грудьми, але й про методи профілактики цієї хвороби і її ускладнень:
- Використання одягу та бюстгальтеру з натуральних тканин;
- Правильний вибір розміру бюстгальтеру, який не буде натирати під грудьми і викликати випрівання;
- Дотримання правил гігієни та правильний догляд за шкірою;
- Якщо сильно потіє під грудьми – консультація дерматолога та ендокринолога для з’ясування та усунення причин;
- За наявності надмірної ваги тіла – протидія ожирінню;
- При великому розмірі грудей, який зумовлює фізичний дискомфорт і ускладнення – зменшення грудей (редукційна мамопластика);
- Правильне харчування;
- Підтримання імунітету;
- Відмова від самолікування (антибактеріальними, гормональними засобами);
- Своєчасне лікування алергії та будь-яких вогнищ інфекційно-запальних процесів в організмі.
У Спеціалізованому мамологічному центрі ви можете звернутися до дерматолога, а також мамолога та за потреби пройти хірургічне лікування. Ми проводимо професійну діагностику, яка дозволяє обрати оптимальні методи і швидко досягти одужання. Якщо проблема викликана великим розміром бюсту, ви зможете проконсультуватися з пластичним хірургом та визначити можливу необхідність у зменшенні грудей. Ми маємо найсучасніше обладнання, дотримуємося актуальних протоколів лікування, застосовуючи весь свій багаторічний досвід для надання експертної допомоги пацієнтам.
Запис на візит в центр
За наявності симптомів інтертригінозного дерматиту не гайте часу – запишіться на консультацію до лікаря вже зараз, щоб не допустити ускладнення, або вчасно вилікувати їх. Запис на прийом у СМЦ проводиться за телефоном, у чаті, а також за допомогою онлайн-заявки.