fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Особливості листоподібної фіброаденоми

  Особливості листоподібної фіброаденоми
  14 Березня 2023

  Особливості листоподібної фіброаденоми

  Серед усіх різновидів фіброаденом листоподібна пухлина заслуговує особливої уваги. Вона зустрічається досить рідко, але є найбільш небезпечною для жінок. Це новоутворення здатне до швидкого росту і пов’язане з високим ризиком перетворення на злоякісну пухлину.

  Особливості листоподібної фіброаденоми

  Інтраканалікулярні фіброаденоми інколи перетворюються на листоподібні, або філоїдні пухлини, які можуть бути доброякісними, проміжними та злоякісними (листовидні саркоми).

  Листоподібні пухлини мають такі особливості:

  1. Вони щільні, мають чіткі контури, складаються з кількох поєднаних між собою вузлів або дольок.
  2. Зазвичай ці пухлини не спаяні з оточуючими тканинами, вони рухливі. Але можливе зростання новоутворення зі шкірою. Якщо фіброаденома має великий розмір, шкіра над нею розтягується та набуває синюватого відтінку через порушення кровообігу. Можуть утворюватися розтяжки (стрії). Подальший інтенсивний ріст призводить до некротизації і руйнування ділянки шкіри.
  3. Такі новоутворення можуть виникати в одній чи обох молочних залозах.
  4. Швидкість росту може досягати кількох сантиметрів за місяць, хоча темпи збільшення неоднакові на різних стадіях розвитку. Тривалий час, навіть протягом кількох років, жінка може не помічати невеличке новоутворення у молочній залозі, але через дію несприятливих факторів (зокрема, коливань гормонального фону) починається його різке збільшення. Розмір найбільших філоїдних пухлин досягає 30 см і навіть більше.
  5. Ці пухлини можуть довго залишатися непоміченими ще й тому, що не викликають болю та запалення. Але на профілактичному мамологічному обстеженні можна виявити листоподібну фіброаденому й на початкових стадіях розвитку.
  6. Всередині великих пухлин відбувається некроз тканин, і утворені продукти розпаду можуть викликати запальний процес, підвищення температури, погіршення стану жінки.
  7. Високий ризик перетворення на злоякісну пухлину (до 10%) – одна з найважливіших особливостей листоподібних фіброаденом. Цікаво, що зв’язок між розміром новоутворення та його здатністю до малігнізації не виявлений (тобто, наявність великої пухлини ще не означає, що почався онкологічний процес, але й маленьке новоутворення може стати злоякісним).
  8. Існує висока вірогідність рецидиву захворювання, у середньому – через 1-2 роки після хірургічного видалення пухлини.
  9. Злоякісні листоподібні пухлини можуть утворювати метастази, у тому числі – віддалені.

  Можливі причини появи листоподібної фіброаденоми

  Визначити точно, чому у жінки з’явилася філоїдна фіброаденома, практично неможливо. Лікарі називають тільки групу факторів, які підвищують ризик появи цих пухлин, і вони пов’язані з коливаннями гормонального фону:

  • Період статевого дозрівання;
  • Наближення клімаксу;
  • Вагітність, період грудного вигодовування;
  • Наявність новоутворень у статевих органах;
  • Ендокринні захворювання;
  • Використання гормональних препаратів, особливо – засобів для термінової контрацепції.

  Відома й генетична хвороба, при якій збільшується ризик утворення філоїдної фіброаденоми – синдром Лі-Фраумені. Вона виникає через мутацію гена TP53, може успадковуватися. Таке захворювання, крім раку молочної залози, викликає появу злоякісних новоутворень і в інших органах.

  Найчастіше листоподібні пухлини виникають у дівчат-підлітків, а також у жінок перед менопаузою. Однак поодинокі випадки появи листоподібної фіброаденоми трапляються навіть серед чоловіків.

  Як розпізнати листоподібну фіброаденому фіброаденома на узд

  Кожна жінка має щомісяця проводити самообстеження грудей. Якщо вона виявляє підозріле ущільнення, їй потрібно прийти на консультацію до мамолога, тому що подальша точна діагностика можлива тільки в умовах медичного закладу. Без гістологічних досліджень неможливо відрізнити листоподібну пухлину від інших видів фіброаденоми, як і від решти новоутворень взагалі. Тож без допомоги лікаря жінка не зможе визначити, наскільки виявлене новоутворення є небезпечним.

  Діагностика і лікування фіброаденоми у Києві

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі є сучасне обладнання для виявлення будь-яких видів фіброаденом на ранніх стадіях їх розвитку. Для діагностики пухлинних захворювань молочних залоз у нас використовуються:

  Будь-яка виявлена пухлина вимагає ретельного спостереження, тому жінці із фіброаденомою потрібно регулярно приходити на огляди та обстеження, щоб контролювати темпи росту новоутворення. Позбутися листоподібної фіброаденоми можна тільки завдяки операції, хірургічне втручання може бути рекомендоване навіть під час вагітності.

  Масштаб операції залежить від стадії розвитку хвороби, розміру пухлини, наявності онкологічного процесу: іноді достатньо виконати секторальну резекцію, а у важких випадках потрібна мастектомія. Лікарі нашого центру віддають перевагу органозберігаючому хірургічному втручанню завжди, коли це можливо. Видалена пухлина відправляється на гістологічне дослідження, за результатами якого мамолог визначає подальший хід лікування.

  Що раніше виявляється пухлина, тим більше шансів на збереження краси і здоров’я має пацієнтка. Тому не забувайте про профілактичні мамологічні огляди, які мають проводитися щорічно. Також кожній жінці потрібно вміти проводити самообстеження, і навчити її робити це правильно може лише спеціаліст. Записатися на прийом можна за телефоном, вказаним на нашому сайті.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги