fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Фітоестрогени та здоров’я молочної залози

  Фітоестрогени та здоров’я молочної залози
  12 Квітня 2023

  Фітоестрогени та здоров’я молочної залози

  Деякі продукти харчування містять речовини, схожі за своєю будовою на гормони людського організму. До таких речовин належать фітоестрогени. Вони називаються так, тому що мають рослинне походження, а їх молекули нагадують жіночі статеві гормони – естрогени. Багатьом жінкам фітоестрогени відомі як компоненти засобів для збільшення грудей. Але що взагалі ми знаємознаємо про їх користь і шкоду?

  У яких продуктах є фітоестрогени?

  Найвищий вміст фітоестрогенів мають:

  1. Бобові (соя, нут);
  2. Зернові (кукурудза, овес, жито, пшениця);
  3. Овочі (морква, часник, гарбуз, капуста, шпинат);
  4. Фрукти (гранат, сливи, груші, авокадо, червоний виноград);
  5. Кунжут;
  6. Хміль;
  7. Морські водорості.

  До організму людини фітоестрогени потрапляють не лише з рослинної їжі, але й з м’ясом тварин, яких годували кормами з високим вмістом цих речовин (наприклад, клевером). (наприклад, червоним клевером) Також їх багато у алкогольних напоях – пиві та бурбоні.

  Як впливають фітоестрогени на клітини

  Цікаво, що фітоестрогени можуть чинити як естрогенний, так і антиестрогенний ефект:

  • З одного боку, через схожість на жіночі статеві гормони вони чинять аналогічний вплив на жіночі статеві органи, молочні залози, менструальний цикл, стан шкіри та нервової системи;
  • З іншого боку, вони можуть зв’язуватися з рецепторами, з якими мають взаємодіяти молекули людських гормонів, і блокувати їх вплив.

  Крім того, виявлени інші впливи фітоестрогенів на клітини. Вони чинять антиоксидантну дію, гальмують окиснення ліпідів, можуть блокувати поділ клітин та викликати їх апоптоз (запрограмовану загибель), впливати на взаємодію клітин організму між собою.

  Фітоестрогени – досить численна група речовин, властивості яких відрізняються між собою. Дія кожного фітоестрогену на різні клітини людського організму також неоднакова. Тому вченим потрібно провести ще велику кількість дослідів, щоб детально вивчити їх вплив на організм.

  Фітоестрогени та рак молочної залози

  Вже давно помічено, що жінки у східних країнах рідше хворіють на онкологічні хвороби, при яких утворюються гормонозалежні пухлини. Саме такі новоутворення виникають у молочних залозах. Крім того, у цій місцевості жінок набагато рідше турбує клімактеричний синдром. Найвірогідніша причина таких явищ – це вживання великої кількості фітоестрогенів з їжею, зокрема – у складі сої.

  Медики припустили, що такі речовини можна використовувати для профілактики розвитку раку молочної залози. Були проведені численні дослідження, які вказують, що фітоестрогени можуть застосовуватися не тільки для попередження виникнення пухлин, але й при їх лікуванні, для профілактики рецидиву раку. Вони є перспективною “зброєю” проти злоякісних новоутворень молочних залоз та інших органів, завдяки здатності:

  • Зупиняти поділ ракових клітин і викликати їх загибель;
  • Підвищувати чутливість тканин до радіотерапії;
  • Блокувати рецептори до естрогенів, стимулюючих ріст пухлин;
  • Гальмувати утворення нових кровоносних судин.

  З іншого боку, надмірна кількість фітоестрогенів у дослідах стимулювала ріст пухлин, а також утворення метастазів. Тому чіткої відповіді на питання про вплив цих речовин на розвиток раку на даний момент не існує, потрібні подальші дослідження. Отже, й ставитися до фітоестрогенів та БАДів, які їх містять, слід дуже обережно.

  Крім того, при проведенні гормональної терапії під час лікування раку молочної залози лікарі радять жінкам споживати якомога менше продуктів з високим вмістом фітоестрогенів. Їх велика кількість разом з медичними препаратами викликає перенасичення організму гормонами, що призводить до посилення побічних ефектів і погіршення стану жінки.

  Фітоестрогени для збільшення грудей

  Прагнучи мати великий бюст, дівчата часто використовують різні засоби, не замислюючись над їх справжніми властивостями. Наприкінці ХХ століття в аптеках з’явилася велика кількість таблеток – біологічно-активних харчових добавок та кремів для збільшення грудей. Вони є більш чи менш дорогими, але це не єдина і не найважливіша проблема.

  Для отримання помітного ефекту, який обіцяють виробники, препарат потрібно застосовувати безперервно протягом місяців чи навіть років. Отже, до організму жінки місяцями надходить велика кількість аналогів гормонів, які діють на різні системи органів.

  Найбільше насторожує те, що в інструкції до деяких таких препаратів зазначається повна відсутність побічних ефектів. Враховуючи різноспрямований вплив фітоестрогенів на організм людини, виникає сумнів щодо правдивості цих слів. А тим часом, така фраза у рекламі присипляє пильність тисяч жінок по всьому світу.

  Якщо поцікавитися списком можливих побічних дій від використання фітоестрогенів для збільшення грудей, серед них можна знайти алергічні реакції; набряки; подразнення шкіри, зміни артеріального тиску, порушення сну, запаморочення, зниження статевої функції. А якщо врахувати, що тривалий прийом гормонів, за спостереженнями лікарів, здатний призводити до розвитку раку, то безпечність засобів для збільшення бюсту вже не здається такою правдивою. До речі, як і реальність отримання бажаного ефекту від їх застосування.

  Не займайтесь самолікуванням!

  Незважаючи на користь фітоестрогенів у боротьбі проти раку та рекламні слогани про їх здатність збільшувати груди, не слід ставитися до цих речовин легковажно. Як і решта біологічно-активних речовин, вони мають свої побічні ефекти, які можуть призвести до небезпечних наслідків. Застосування препаратів із вмістом фітоестрогенів має бути зваженим та відбуватися під контролем лікаря. Не варто й зловживати їжею, багатою на ці речовини. Якщо у вас виникли питання щодо впливу фітоестрогенів на здоров’я молочних залоз, зверніться до лікарів Спеціалізованого Мамологічного Центру.

  Запис на візит до центру

   Або запишіться на прийом у зручний для вас час за телефоном, вказаним на сайті.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги