fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Кальцинати у молочній залозі!

  Кальцинати у молочній залозі!
  30 Вересня 2023

  Кальцинати у молочній залозі!

  Кальцинати – це відкладення солей кальцію, які можуть виникати у молочних залозах або інших органах. Виявити їх у тканинах грудей можна за допомогою мамографії, ніяких особливих симптомів вони не викликають. Однак наявність кальцинатів є своєрідним маркером, який вказує на необхідність подальшого обстеження для ретельного аналізу процесів, що відбуваються у молочній залозі.

  Види кальцинатів, які виникають у молочних залозах

  У молочних залозах можуть виявлятися відкладення оксалату або гідроксиапатиту кальцію. Можливі поодинокі відкладення або множинні, в одній молочній залозі або одночасно у двох. Вони можуть розташовуватися всередині ацинусів залоз, у протоках або у стромі, у вигляді скупчень або розсіяно. Іноді виявляють кальцинати всередині фіброаденоми. За розмірами розрізняють мікро- та макрокальцинати (іноді сягають 1 см у діаметрі та більше). Вони можуть бути точковими, округлими, видовженими, голчастими, розгалуженими, мати невизначену форму, бути схожими на попкорн. Всі перераховані особливості, а також щільність, однорідність відкладень мають діагностичну цінність і допомагають зрозуміти причини і різновид патологічного процесу, який відбувається у тканинах молочних залоз.

  Окремо розглядають відкладення солей кальцію, які виявляються не у залозистій тканині, а у кровоносних судинах молочних залоз.

  Причини появи кальцинатів у молочних залозах

  Відкладення кальцинатів у тканинах не є ознакою надмірної кількості кальцію в організмі. Це явище може бути пов’язане з наступними процесами:

  1. Посилене виведення кальцію з кісткової тканини через дисфункцію паращитоподібних залоз або порушення обміну вітаміну D;
  2. Некроз тканин та накопичення продуктів обміну злоякісних клітин;
  3. Порушення кальцієвого обміну у клітинах через мутацію гена RYR3;
  4. Запальні процеси, наслідки перенесеного маститу;
  5. Тяжкі форми лактостазу;
  6. Вікові зміни у тканинах молочних залоз;
  7. Наслідки проведення променевої терапії;
  8. Наслідки травм або перенесених оперативних втручань.

  У кровоносних судинах солі кальцію з’являються при атеросклерозі. Такий патологічний процес погіршує стан судинних стінок, серцевих клапанів.

  Чому важливо звертати увагу на наявність кальцинатів

  Під час проведення мамографії спеціалісти обов’язково звертають увагу на наявність кальцинатів та їх особливості. Вони виявляються приблизно у 40% жінок після 40 років, у переважній більшості випадків – при різних доброякісних новоутвореннях.

  Також кальцинати виявляються, за різними даними, у 30-40% пацієнтів із онкопатологіями, але найважливішим є те, що приблизно у половині таких випадків відкладення кальцію спостерігаються при розвитку злоякісних пухлин, які не пальпуються. Отже, вони можуть виступати у ролі маркерів онкологічної хвороби ще на початкових стадіях її розвитку. І їх своєчасне виявлення допомагає лікарям вчасно провести ранню діагностику, що підвищує шанси на успішне лікування і знижує ризик рецидивів у майбутньому. У деяких випадках наявність кальцинатів дозволяє визначити певні особливості онкологічного процесу, урахування яких впливає на вибір методів лікування.

  Що робити, якщо у молочних залозах виявлені кальцинати?

  Якщо при мамографічному обстеженні виявили кальцинати, пацієнту можуть призначити наступні види досліджень:

  Якщо за результатами обстежень мамолог не виявляє тривожних симптомів, пацієнту потрібно буде тільки періодично проходити мамографію для відстеження можливих змін стану молочної залози. Операції з видалення кальцинатів недоцільні, може бути призначене тільки хірургічне втручання для видалення новоутворення.

  Важливо розуміти, що наявність кальцинатів у молочних залозах може свідчити про відкладення солей кальцію в інших органах, а також – про можливе порушення роботи ендокринних залоз. При виявленні ендокринних розладів призначається відповідна гормональна терапія.

  Діагностика та лікування патологічного процесу, пов’язаного з відкладенням солей кальцію на стінках кровоносних судин є поза компетенцією мамолога. Тому пацієнту обов’язково радять звернутися до кардіолога, флеболога.

  Діагностика у Спеціалізованому Мамологічному Центрі

  У СМЦ ви можете пройти мамографічне обстеження при наявності симптомів захворювань молочних залоз або для профілактичної перевірки їх стану. Наше високочутливе обладнання дозволяє виявити утворення розміром від 0,2 мм, визначити наявність кальцинатів різного типу. Компетентні спеціалісти розшифрують отримані результати та повідомлять вам, чи потрібне подальше обстеження для уточнення діагнозу, і які методи діагностики будуть оптимальними у вашому випадку.

  Запись на визит в центр

   Якщо вас цікавлять питання щодо наявності кальцинатів у молочних залозах, стосовно профілактики та лікування хвороб, запишіться на консультацію до мамолога. При підозрі на порушення гормонального фону ви можете звернутися до ендокринолога у СМЦ. Не забувайте про періодичні обстеження та не гайте часу, якщо ви підозрюєте у себе розвиток захворювання: завдяки ранній діагностиці, можна уникнути негативних наслідків навіть найбільш небезпечних патологій.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги