fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Фізична активність при лікуванні раку молочної залози

  Фізична активність при лікуванні раку молочної залози
  24 Травня 2023

  Фізична активність при лікуванні раку молочної залози

  Під час лікування раку молочної залози важливою є кожний аспект життя пацієнта. Навіть незначні помилки можуть погіршити стан людини, посилити прояв побічних ефектів від застосованих методів терапії. І навпаки, виконання корисних рекомендацій збільшує шанси на успіх та покращує самопочуття. Зараз спробуємо розібратися, яке значення при лікуванні раку грудей має фізична активність: чи варто створювати навантаження на ослаблений організм, а якщо так – то як саме це потрібно робити.

  Про що розповідають наукові дослідження

  Вплив фізичної активності на стан онкохворих людей – питання складне. Воно передбачає оцінку багатьох факторів, серед яких – вік та фізіологічні особливості людини, рівень її фізичної підготовки до захворювання, перебіг самої хвороби, обрані методики лікування та реакцію організму на них і так далі. Тому вчені досліджують різні нюанси цього питання, і ось які результати вони отримали на цей момент.

  Фізичні вправи можуть допомогти пацієнтам краще переносити променеву терапію

  Про це свідчать результати дослідження співробітників Університету Едит Коуен в Австралії. Дослідники розділили пацієнтів на дві групи, одній з яких запропонували пройти 12-тижневий курс тренувань, а друга залишалася контрольною (без спеціальних навантажень). Вчені з’ясували, що аеробні вправи та тренування у домашніх умовах допомагали швидше подолати втому, пов’язану з захворюванням, та підвищили якість життя пацієнтів. Керівник програми Роб Ньютон наголошує, що велике значення має те, що люди можуть виконувати нескладні вправи вдома, обираючи зручний час та місце та не витрачаючи зайвих коштів.

  Вчені досліджували реакцію організму на аеробні та силові вправи. Навантаження збільшували поступово. Було помічено, що покращення самопочуття пацієнтів під час та після променевої терапії спостерігалося у тому випадку, коли кількість вправ була невеликою.

  Цікаво, що велика кількість учасників програми й надалі за власним бажанням продовжила підтримувати обраний рівень фізичної активності. Тобто, ці вправи не лише вплинули на витривалість організму під час променевої терапії, але й змінили ставлення людей до власного способу життя.

  Фізична активність знижує ризик смерті від раку молочної залози

  Опитування онкохворих жінок з різних країн проводилося з 2013 по 2015 роки, а надалі було проведено спостереження за їх самопочуттям до квітня 2022 року. Фізичну активність різних пацієнтів охарактеризували як недостатньо активну, помірно активну або активну. Дослідження проводилося співробітниками компанії Kaiser Permanente та Медичного коледжу в Лос-Анджелес (Каліфорнія).

  Результати дослідження показали зниження ризику смерті на 60% у помірно активних та активних пацієнтів у порівнянні з недостатньо активними учасниками програми. Проте, є певні питання щодо урахування дієтичних звичок та об’єктивного спостереження фізичного стану за допомогою крокоміру, монітору серцевого ритму або інших пристроїв для більш детальної оцінки результатів. Тому доцільним є проведення подальших досліджень у цьому напрямку.

  Фізичні вправи активізують природні імунні механізми, які борються з пухлинними захворюваннями

  Таку приємну звістку повідомили співробітники Массачусетської лікарні загального профілю та Гарвардської медичної школи. Вони помітили, що ріст пухлини у піддослідних мишей може сповільнитися, особливо при поєднанні фізичної активності та проведення імунотерапії.

  Вчені зафіксували збільшення кількості цитотоксичних Т-лімфоцитів у крові тварин, що виконували певні вправи. Ця група Т-клітин вражає ракові клітини і заважає росту новоутворення. У крові таких тварин був помічений і більш високий вміст речовин, що полегшують виконання функцій Т-лімфоцитів.

  Ефективне застосування препаратів для імунотерапії, за спостереженнями вчених, спостерігалося саме у фізично активних піддослідних тварин.

  Рівень фізичної активності є важливим не тільки при лікуванні раку, але й для його профілактики

  Низка експериментів вчених Американської асоціації з вивчення раку показала, що постійні фізичні навантаження до 5 годин на тиждень знижують ризик розвитку раку грудей на 10,3%. Серед жінок, які витрачають на тренування 2,5 години на тиждень ризик знижувався на 4,8%.

  Чому фізична активність така важлива?

  Регулярні фізичні навантаження допомагають боротися з кількома факторами, які підвищують ризик розвитку раку та погіршують стан людини під час лікування онкологічного захворювання:

  • Надмірна вага тіла;
  • Гормональний дисбаланс;
  • Хронічний стрес;
  • Слабкий імунітет.

  Виконання вправ допомагає покращити стан м’язів, травної системи, прискорити очищення організму від шкідливих компонентів медичних препаратів. Фізична активність покращує настрій, відволікає від думок про фізичний дискомфорт, знижує рівень напруженості, допомагає підтримувати дружні відносини з близькими людьми.

  Хоча й буває важко змусити себе почати тренування, особливо після складних лікувальних процедур. Але результат вартий того, потрібно тільки дотримуватися рекомендацій свого лікаря, який допоможе обрати оптимальний рівень навантаження. Зокрема, під час загострення хвороби або проведення курсу хіміо- або променевої терапії активність тренувань має бути меншою, а при покращенні самопочуття можна вести більш активний спосіб життя.

  Задайте питання досвідченим спеціалістам

  Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру готові проконсультувати вас щодо будь-яких питань про профілактику і лікування раку молочних залоз. Наші фахівці мають великий досвід у наданні професійної допомоги онкохворим людям. Співробітники СМЦ слідкують за всіма новинами у сфері вивчення онкологічних хвороб, обмінюються знаннями з закордонними колегами та суворо дотримуються сучасних протоколів лікування.

  Запис на візит до центру

   Несприятливий вплив на організм може вчинити як недостатня, так і надмірна активність. Визначити оптимальне навантаження допоможе тільки спеціаліст, з урахуванням результатів діагностики та тривалого спостереження за самопочуттям пацієнта. Тому не варто вдаватися до самолікування або експериментувати над власним здоров’ям – зверніться до лікарів СМЦ, щоб уникнути ускладнень і покращити якість свого життя.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги