fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Запальний рак молочних залоз: у чому його особливості?

  Запальний рак молочних залоз: у чому його особливості?
  18 Вересня 2023

  Запальний рак молочних залоз: у чому його особливості?

  У порівнянні з іншими онкозахворюваннями грудей, запальний рак молочних залоз є малопоширеним, він діагностується лише у 1-5% хворих. Але йому властива висока агресивність. Навіть лікарі не завжди відразу розпізнають злоякісний процес, сприймаючи його за інші хвороби. Які ознаки можуть вказувати на розвиток запального раку, і що робити при їх появі – дізнайтеся від фахівців Спеціалізованого Мамологічного Центру.

  Особливості запального раку молочних залоз

  Клітини раку молочної залози можуть поширюватися на оточуючі тканини, проростаючи у них (це так званий інфільтративний рак). У випадку, якщо новоутворення проростає у лімфатичні судини, їх протоки блокуються. Це викликає затримку лімфи у тканинах, набряк та запалення. Такі прояви жінка і деякі лікарі можуть помилково сприймати за мастит, запальний процес у молочній залозі. Але протизапальна терапія та прийом антибактеріальних препаратів не допомагають усунути проблему, адже причина її виникнення має зовсім іншу природу.

  Запальний рак прогресує швидко, може значно розвинутися упродовж кількох тижнів. У більшості жінок він дає метастази на лімфатичні вузли, приблизно у третини пацієнтів метастатичні клітини виявляються у віддалених органах. При запальному раку в ураженій залозі новоутворення зазвичай не має чітких меж, контурів.

  На даний момент невідомо, які саме причини зумовлюють розвиток такого раку. До можливих факторів ризику відносять генетичні мутації, вік жінки (особливо – від 40 до 50 років), фізіологічні особливості (раннє менархе до 11 років, пізня менопауза після 55 років), прийом гормональних препаратів, наявність зайвої ваги тощо. Також заздалегідь неможливо оцінити ризик його появи у кожному окремому випадку.

  Онкологи зазвичай не виокремлюють запальний рак як окреме онкологічне захворювання, а розглядають його у якості певної стадії – 2b, що супроводжується ураженням лімфатичних судин. Але можна зустріти класифікацію, за якою запальний рак молочних залоз є окремою формою онкологічної хвороби грудей.

  Які симптоми мають насторожити

  При запальному раку молочної залози проявляються симптоми онкологічного захворювання та ознаки запального процесу:

  • Зміна форми соска (він стає пласким або втягується);
  • Характерні зміни шкіри (вона стає схожою на поверхню апельсинової чи лимонної шкірки – з борозенками та чіткими ямками у місцях розташування фолікулів волосинок);
  • Почервоніння або синюшність молочної залози;
  • Підвищення температури, уражена грудь стає гарячою на дотик;
  • Набряк молочної залози, можлива значна зміна її розміру;
  • Біль та відчуття важкості, розпирання, свербіння;
  • Запалення лімфатичних вузлів біля ключиці та у пахвовій западині.

  При цьому чіткого ущільнення у молочній залозі немає, і жінка вважає, що у неї запалення молочної залози, не підозрюючи наявність онкологічного процесу.

  Є підозра на запальний рак грудей – що робити?

  У будь-якому разі потрібна консультація мамолога і проведення діагностики. Найправильніший крок при появі будь-яких ознак патології – це термінове звернення до фахівця, без зволікання. Адже при таких хворобах, як запальний рак молочної залози, швидкість надання адекватної медичної допомоги має дуже важливе значення. У жодному разі не можна сподіватися на самостійне зникнення хвороби або покладатися на самолікування, такі дії можуть призвести до непоправних наслідків.

  При наявних симптомах запального раку для точної діагностики можуть використовуватися такі методи:

  Не завжди при запальному раку можливо виконати мамографію, оскільки запалення молочної залози буває дуже сильним, із значним набряком та сильним болем. Крім цього, такі патологічні ділянки не завжди помітні на мамографічних знімках. З урахуванням цих обставин лікарі підбирають інші оптимальні методи діагностики.

  Оскільки при запальному раку, як правило, відсутні чіткі контури новоутворення, при хірургічному лікуванні видаляється вся уражена молочна залоза – проводиться мастектомія. Крім того, потрібно видаляти й лімфатичні вузли, на які поширився онкологічний процес. Якщо немає протипоказань, можна виконати відстрочену реконструкцію видаленої молочної залози за допомогою пластичної операції. У частині випадків такий рак є неоперабельним, тобто, проведення хірургічного лікування неможливе.

  Перед проведенням операції призначається курс хіміотерапії, який дозволяє знищити ракові клітини, що блокують лімфатичні протоки, та частково зменшити набряк, який заважає проведенню хірургічного втручання. Також хіміотерапевтичні препарати впливають на метастази, які встигли поширитися по організму.

  Обов’язково проводиться променева терапія, у частині випадків доцільний прийом гормонів (якщо утворення є чутливим до них). Але для кожного пацієнта схема лікування підбирається індивідуально.

  Більш висока агресивність цього раку ускладнює лікування. Але останнім часом тривалість життя пацієнток з таким діагнозом та показник 5-річного виживання підвищуються, завдяки удосконаленню методів виявлення хвороби та боротьби з нею. Вкрай важливим є своєчасне звернення жінок при появі симптомів захворювання – це суттєво впливає на довгострокові результати лікування.

  Лікування різних форм раку молочних залоз у СМЦ

  Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру готові надати допомогу, дотримуючись міжнародних протоколів лікування хвороб молочних залоз. Досвід спеціалістів СМЦ та новітнє оснащення допомагають точно диференціювати захворювання, які схожі між собою за проявами.

  Запис на візит до центру

   Наше обладнання дозволяє виявляти патології на ранніх стадіях, навіть до появи симптомів хвороби. Тому звертатися до лікаря варто не тільки при виникненні проблем із здоров’ям, але й для їх профілактики. Запишіться на прийом до мамолога у СМЦ, щоб перевірити стан молочних залоз, розвіяти тривожні підозри або пройти ефективне лікування, якщо з’явиться така потреба.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги