fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  ICG-технологія для безпечного лікування раку молочної залози

  ICG-технологія для безпечного лікування раку молочної залози
  5 Червня 2023

  ICG-технологія для безпечного лікування раку молочної залози

  Що таке ICG-технологія?

  Під час видалення пухлини молочної залози важливо вилучити всі тканини, у яких протікає патологічний процес. З іншого боку, видалення більшого обсягу тканин не тільки ускладнює досягнення належного косметичного ефекту, але й негативно впливає на стан пацієнтки після хірургічного лікування. Так, вилучення лімфатичних вузлів у майбутньому часто призводить до такого явища, як лімфостаз, через що у жінки порушується відтік лімфи, з’являються набряки та інші проблеми зі здоров’ям.

  Але у Спеціалізованому Мамологічному Центрі є обладнання, яке дозволяє застосовувати ICG-метод. Завдяки йому, лікарі точно визначають, які лімфатичні вузли потрібно видалити, тобто виявити найближчі до пухлини (сторожові), щоб визначитися з подальшим об’ємом лімфодисекції.

  Для реалізації такого підходу необхідні:

  • Спеціальна контрастна речовина – розчин індоціаніну зеленого (indocianin green);
  • Оптичний прилад, який дозволяє візуалізувати поширення контрастної речовини у тканинах (завдяки явищу флуоресценції) та отримати якісне зображення на екрані.

  Лікар вводить контраст ICG підшкірно у ділянку ареоли або над пухлиною. Ця речовина проникає у лімфу та просувається до лімфатичного вузла, найближчого до новоутворення. Саме цей лімфовузол буде першим, до якого можуть потрапити ракові клітини при прогресуванні онкологічного процесу, його називають сторожовим або сигнальним.

  Після визначення сторожового вузла лікар проводить біопсію цього вузла для виконання гістологічного дослідження. Результати аналізу дозволяють обрати правильний варіант подальших дій:

  1. Якщо у лімфатичному вузлі виявляються ракові клітини, вся уражена патологічним процесом частина лімфатичної системи у верхній кінцівці підлягає видаленню, проводиться радикальна лімфаденектомія.
  2. Якщо патологічний процес не зачіпає сторожовий лімфатичний вузол, радикальна лімфаденектомія не потрібна, і у пацієнтки не виникатимуть ускладнення, пов’язані з нею.

  Процедура успішно проводиться при повній цілісності лімфатичних протоків. У протилежному випадку контрастна речовина потрапляє до навколишніх тканин та ускладнює ідентифікацію уражених лімфовузлів.

  Коли призначають таку процедуру

  Метод ICG застосовується, якщо інші діагностичні методи не допомогли визначити факт поширення ракових клітин до лімфатичних вузлів. На ранніх стадіях хвороби виявити ураження лімфовузлів за допомогою УЗД, МРТ чи інших методів досить складно, але саме на початкових етапах можна провести ефективне лікування раку. Тому інформація про місце розташування сторожових вузлів та їх залучення до патологічного процесу вкрай важлива для надання якісної медичної допомоги онкохворим людям. Країни з високорозвиненою медициною визнають біопсію сторожового вузла золотим стандартом діагностики при наданні допомоги пацієнтам з раком молочної залози.

  Які проблеми вирішує метод

  Основна проблема, яку допомагає вирішити застосування методу ICG – це уникнення ситуації, коли жінці проводять лімфодисекцією задля профілактики, без впевненості у наявності метастазів у лімфовузлах. У пацієнток, у яких не виявляється метастазування у лімфовузлах та не проводиться їх видалення, мінімізується ризик появи таких проблем, як:

  • Ускладнення відтоку лімфи, поява набряків;
  • Зниження рухливості руки;
  • Порушення шкірної чутливості;
  • Розвиток фіброзу тканин;
  • Запальні, інфекційні процеси;
  • Поява гіперкератозу, лімфостатичних бородавок, виразок;
  • Слоновість верхніх кінцівок;
  • Психологічний дискомфорт, пов’язаний з проявами лімфостазу та лімфедеми.

  При відсутності таких ускладнень підвищується якість життя пацієнтки після хірургічного лікування раку молочної залози. Адже при лімфостазі потрібно виконувати особливі вправи, масаж, збільшується ризик небезпечних наслідків від отриманих травм, прооперована рука потребує більш ретельного захисту від порізів, опіків, дії сонячного проміння, фізичних навантажень, перетискання. Застосування ICG-технології дозволяє уникнути багатьох обмежень та фізичного дискомфорту.

  Крім технології ICG, також може застосовуватися інший метод, який передбачає введення радіоактивної речовини. Але використання індоціаніну зеленого є більш безпечним, оскільки не супроводжується впливом радіації на організм пацієнтки. Іноді застосовують комбінацію цих двох методів для максимального підвищення точності діагностики.

  Навіть якщо лікар виявить метастази у досліджуваному сигнальному лімфовузлі, потім буде легше виявити всі пов’язані лімфатичні вузли та ефективно провести лімфаденектомію. Контрастна речовина швидко поширюється, і за допомогою спеціальної камери можна відстежувати її просування у режимі реального часу. Дослідження вилученого лімфовузла проводиться приблизно за півгодини, і рішення про обсяг необхідного хірургічного втручання приймається оперативно. Це дозволяє мінімізувати кількість операцій, що позитивно впливає на стан пацієнта, скорочує його витрати часу та фінансів на лікування.

  Користь від застосування ICG-технології відзначається не тільки під час проведення органозберігаючих операцій, але й на етапі реконструкції молочної залози.

  Сучасні технології у Спеціалізованому Мамологічному Центрі

  Важлива перевага Спеціалізованого Мамологічного Центру – це забезпеченість новітнім обладнанням та препаратами, які дозволяють майстерно проводити органозберігаючі операції з мінімальним ризиком рецидивів чи ускладнень. У нас є все необхідне для виявлення сторожових лімфовузлів методом ICG та якісного гістологічного дослідження біоматеріалу.

  Запис на візит до центру

   Наші лікарі використовують найефективніші технології, які вважаються золотим стандартом лікування у найвідоміших клініках світу. Тому пацієнти СМЦ можуть розраховувати на високу точність діагностики, комфортне, безпечне та дієве лікування раку молочних залоз. Варто лише пам’ятати, що задля найкращого результату потрібно регулярно і ретельно стежити за своїм здоров’ям, проходити профілактичні огляди у мамолога, а при перших підозрах на наявність захворювання терміново звертатися до спеціаліста. У цьому випадку значно збільшуються шанси на своєчасне виявлення проблем зі здоров’ям та їх швидке усунення.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги