Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Підготовка до хіміотерапії

  Підготовка до хіміотерапії
  5 Липня 2024

  Підготовка до хіміотерапії

  Якщо пацієнту при онкозахворюванні було призначено проведення хіміотерапії, виникає питання – як підготуватися до неї правильно? Якщо ви звертаєтеся до Спеціалізованого мамологічного центру у Києві для лікування раку – не варто хвилюватися. Все відбуватиметься за простим та зрозумілим алгоритмом, наші спеціалісти допоможуть пройти кожен етап підготовки, курс процедур та реабілітацію після них відповідно до сучасних норм та вимог. Ми піклуємося про ваше самопочуття так само дбайливо, як і про ефективність лікування.

  З чого складається підготовка до хіміотерапії?

  Дізнатися детально про те, як підготуватися до хіміотерапії саме вам, можна лише під час консультації хіміотерапевта. Спеціаліст надасть рекомендації, які враховуватимуть все – від особливостей вашого клінічного випадку до організаційних нюансів, розповість про можливі побічні ефекти від застосування цитостатиків та способи їх усунення. Нижче ми наведемо основні етапи підготовки, актуальні для всіх пацієнтів.

  Встановлення порт-системи для хіміотерапії

  Порт-система – це пристосування, яке допомагає пройти курс хіміотерапії простіше, комфортніше та безпечніше. Вона складається з катетеру, який вводиться у вену, та камери, прихованої під шкірою, до якої вводяться препарати за допомогою спеціальної голки. За допомогою порту можно вводити хіміотерапевтичні препарати, не проколюючи щоразу стінку судини. Це не тільки позбавляє від болю, але й суттєво знижує ризик ускладнень. Дізнайтеся більше про переваги венозного порту та догляд за ним на нашому сайті.

  Сучасні порт-системи B. Braun Celsite встановлюють у Спеціалізованому мамологічному центрі у Києві під час підготовки до хіміотерапії. Завдяки високій якості, вони без проблем слугуватимуть протягом тривалого часу.

  Обстеження перед хіміотерапією

  Під час підготовки до хіміотерапії обов’язково проводяться обстеження, які можуть включати:

  1. Загальний аналіз крові;
  2. Біохімічний аналіз крові;
  3. Аналізи крові на ВІЛ;
  4. Загальний аналіз сечі;
  5. ЕКГ;
  6. Консультацію стоматолога (при необхідності проводиться санація ротової порожнини);
  7. При наявності супутніх хронічних захворювань – відповідні консультації спеціалістів та дослідження за показаннями.

  Результати досліджень допоможуть визначити, чи можна розпочинати лікування за встановленим планом (або потрібно пролікуватися, нормалізувати показники крові тощо), а також обрати оптимальні препарати-цитостатики для хіміотерапії, їх комбінацію, дозування, тривалість курсу.

  Що не можна робити перед хіміотерапією

  Премедикація

  Це медикаментозна підготовка до хіміотерапії. Спеціаліст призначає пацієнту препарати для захисту печінки, нормалізації імунітету, електролітного балансу та кишкової флори, ентеросорбенти. Це допомагає краще підготувати організм до застосування цитостатиків, посилити здатність до адаптації, зменшити прояв побічних ефектів.

  Вирішення організаційних питань

  Варто заздалегідь подбати про свій відпочинок після хіміотерапевтичних процедур. Бажано домовитися з близькою людиною, яка супроводжуватиме вас під час повернення додому, а також зможе взяти на себе виконання повсякденних справ, доки ви будете відпочивати. Уникнення навантажень, повноцінний та спокійний сон допоможуть легше перенести курс лікування і знизити рівень стресу.

  Піклування про самопочуття та відновлення сил

  Щоб отримати найкращий результат лікування, перед процедурами хіміотерапії необхідно добре висипатися, уникати фізичних та психоемоційних навантажень. На консультаціях лікар розповідатиме, як підтримувати фізичну активність під час лікувального курсу, як організувати харчування, чого не слід робити, щоб не погіршити свій стан.

  Перед початком хіміотерапії і надалі важливо зберігати позитивний настрій, і лікарі Спеціалізованого мамологічного центру допоможуть зробити це, надаючи свою підтримку. Звертаючись до нас, ви довіряєте здоров’я висококваліфікованим спеціалістам, це дозволяє заспокоїтися та уникнути хвилювань.

  Дієта: що можна їсти перед хіміотерапією

  Рекомендується вживати їжу не менш ніж за 1-2 години перед процедурою. При цьому варто утриматися від вживання важких для перетравлення страв. Перед проведенням хіміотерапії потрібно пити достатню кількість води. У середньому це близько 1,5-2 літрів, але якщо у вас є проблеми з нирками чи інші порушення, пов’язані із затримкою води в організмі, лікар визначить рекомендовану норму в індивідуальному порядку.

  Що не можна робити перед хіміотерапією?

  Перед проведенням хіміотерапії забороняється:

  • Вживати алкоголь;
  • Приймати препарати, що не були призначені лікарем (наприклад, БАДи, вітаміни, інші засоби);
  • Контактувати з людьми, які хворіють на інфекційні захворювання.

  Підготовка до хіміотерапії у Києві, Спеціалізований мамологічний центр

  Підготовка та проведення хіміотерапії у СМЦ

  В очікуванні проведення лікування, під час курсу та після нього виникає багато питань до хіміотерапевта. У Спеціалізованому мамологічному центрі у Києві ви отримаєте вичерпні консультації, адже наші лікарі розуміють, наскільки важливо пацієнту бути проінформованим про особливості лікування.

  Запис на візит до центру

   •  

   Скористайтеся можливістю пройти лікування раку у комфортних умовах, спокійній атмосфері, з відчуттям впевненості у професіоналізмі лікарів. Записатися на консультацію до хіміотерапевта у Києві у СМЦ можна за телефоном, за допомогою форми запису на сторінці сайту або у чаті.