fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Важливі нюанси використання і догляду за порт-системою

  Важливі нюанси використання і догляду за порт-системою
  18 Травня 2023

  Важливі нюанси використання і догляду за порт-системою

  Хіміотерапія – один з найефективніших способів боротьби проти раку, але він має низку побічних ефектів, серед яких – несприятливий вплив на кровоносні судини. Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру застосовують сучасні рішення, які дозволяють надати дієву медичну допомогу і одночасно знизити можливий шкідливий вплив терапії на організм пацієнта. Одним із способів покращення життя онкохворих людей та спрощення лікувальних процедур є встановлення порт-системи для легкого венозного доступу.

  Переваги використання порт-системи

  Якщо пацієнту потрібно проходити тривале лікування, при якому доводиться часто вводити препарати у вену, йому імплантують катетер особливої конструкції. Він складається з трубки, розташованої всередині вени, та невеликої камери – порту із мембраною на поверхні. Якщо необхідно зробити ін’єкцію, медичний персонал має простий і надійний доступ до судини.

  Важко переоцінити важливість порт-системи у період проведення хіміотерапії. Зокрема, цей пристрій:

  1. Прискорює проведення кожної маніпуляції. Не потрібно шукати вени (які, до речі, часто “ховаються” після численних ін’єкцій). Більше можливостей для екстренної медичної допомоги, менше психологічного та фізичного дискомфорту для пацієнта.
  2. Зменшує токсичний вплив хіміотерапевтичних препаратів на судини, захищає від поширених ускладнень хіміотерапії – запалення вен (флебіту), облітерації.
  3. Перешкоджає поширенню препарату в оточуючі тканини навколо місця уколу. Ліки потрапляють саме у кров.
  4. Може використовуватися для взяття крові на аналізи та введення контрастних речовин для діагностичних процедур.

  У нашому центрі пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії, встановлюють якісну та безпечну порт-систему B. Braun Celsite з дворівневим контролем встановлення. Цей пристрій надійно виконує свої функції протягом тривалого часу, позбавляючи людину від зайвого дискомфорту.

  Як доглядати за порт-системою?

  Найчастіше цей пристрій імплантується у верхній частині грудної клітки, трохи нижче ключиці, а його трубка розташовується у яремній вені. Відразу після встановлення порт-системи потрібно дотримуватися таких правил:

  • Не знімати пов’язку, смужки пластиря або часточки клею Dermabond, яким були оброблені місця розрізу шкіри.
  • Не накладати зайві пов’язки зверху на ті, які були зроблені медичними співробітниками, не обробляти їх будь-якими засобами.
  • Не змочувати місце встановлення порт-системи.
  • Протягом перших днів не піддаватися фізичним навантаженням, не піднімати речі вагою більше 4-5 кг.
  • Не відвідувати бані, сауни, басейни та не купатися у відкритих водоймах.
  • Біль у місці імплантації усувати анальгетиками, які порадить лікар.

  Після загоєння розрізів:

  • Дискомфорт у місці встановлення венозного порту зникне, але може виникати відчуття присутності чужорідного тіла під шкірою. Пристрій розташовується на відстані від бретелей бюстгалтеру, щоб уникнути натирання шкіри.
  • Носити пов’язку не потрібно (якщо не виникає такої потреби).
  • Шкірі над встановленим портом потрібен звичайний догляд.
  • Можна купатися у басейнах та водоймах, відвідувати сауни (але уникати дії високих температур).
  • Можна займатися спортом, окрім деяких його видів (наприклад, різних технік боротьби).
  • Потрібно періодично звертатися до медичного закладу для промивання пристрою, якщо протягом певного часу не виконуються маніпуляції. Оптимальну періодичність обробки визначає ваш лікар, вона проводиться з інтервалом у кілька тижнів.

  Ще деякі особливості порт-системи:

  • Її не сприймають металодетектори;
  • Наявність порт-системи, яку встановлюють у нашому центрі, не перешкоджає проведенню МРТ та КТ.

  Порт-система не заважає у повсякденному житті, але потрібно берегтися від можливого сильного фізичного впливу, ударів. Слід терміново звернутися до лікаря, якщо раптово з’явилися дискомфортні відчуття, біль, набряк, почервоніння шкіри над портом, підвищення температури.

  Користуватися доступом до вени та робити маніпуляції можуть тільки медичні співробітники. Для введення препаратів або взяття крові вони використовують спеціальні голки (голки Губера), які не псують мембрану порту. Застосування цих голок також вимагає дотримання певних правил, тож слід повністю виключити спроби самостійного проведення маніпуляцій.

  Катетер видаляють, якщо у його використанні більше немає потреби. Крім того, видалення порту проводиться, якщо розчини не проходять крізь нього або з’явилися ознаки ускладнень. Сучасні порт-системи можуть використовуватися протягом кількох років, при правильному догляді за ними проблеми виникають рідко.

  Успішне використання порт-системи в СМЦ

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі встановленням порт-систем займаються досвідчені фахівці. Наші лікарі визначать, на якому етапі лікування варто імплантувати пристрій, і виконають процедуру, дотримуючись усіх правил та рекомендацій. Цей крок допомагає нам зробити проходження курсу хіміотерапії більш комфортним та безпечним. Перед проведенням кожної маніпуляції співробітники центру уважно перевіряють стан порту та шкіри навколо нього, щоб упевнитися у відсутності проблем з використанням пристрою.

  Запис на візит до центру

   При виникненні будь-яких питань щодо встановлення, догляду, промивання чи видалення порту звертайтеся за консультацією до лікарів СМЦ. Багаторічна практика, безперервне підвищення кваліфікації та обмін досвідом дозволяють нашим співробітниками допомагати кожному пацієнту.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги