fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Що таке порт-система при хіміотерапії

  Що таке порт-система при хіміотерапії
  8 Листопада 2022

  Що таке порт-система при хіміотерапії

  Порт-системи – це пристрої, призначені для полегшення введення препаратів, взяття крові для аналізів, здійснення парентерального живлення або проведення хіміотерапії. Вони можуть використовуватися впродовж багатьох років, і це звільняє від болю, необхідності щоразу травмувати вену та часто змінювати катетери. порт-система

  Вся система прихована під поверхнею тіла, не створює косметичного дефекту і не викликає незручностей. Вона складається з камери, вкритої зверху полімерним матеріалом, та катетеру, що постійно знаходиться у кровоносній судині. Для введення препаратів або взяття крові використовується спеціальна голка Губера, до якої може приєднуватися шприц або система для інфузій. Вибір ділянки тіла для встановлення порту залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та запланованих процедур.

  При онкологічних захворюваннях порт-системи можуть встановлюватися одразу після призначення хіміотерапії. Також показаннями для їх застосування є необхідність лабораторного моніторингу (регулярного проведення аналізів) або парентерального живлення. Найкращим варіантом є установка порту перед початком частих лікувальних та діагностичних процедур, доки у кровоносних судинах не почалися патологічні зміни (до розвитку флебіту).

  Протипоказаннями для використання венозних портів є важкий стан пацієнта, підвищена температура тіла, низький вміст лейкоцитів та тромбоцитів. Перед встановленням пацієнту необхідно здати аналіз крові.

  Як порт-система покращує якість життя онкохворим

  У перший тиждень після встановлення порт-системи пацієнту потрібно утриматися від фізичних навантажень, купання у відкритих водоймах. Але після загоєння шкіри навколо порту людина може вести звичний спосіб життя. Система не потребує частого промивання – процедура проводиться раз на 1-3 місяці. Отже, використання венозного порту не обтяжує пацієнта, а навпаки – покращує якість його життя:

  1. Пацієнт не відчуває болю навіть при частому внутрішньовенному введенні ліків;
  2. Знижується негативний вплив препаратів, що використовуються для хіміотерапії, на стан кровоносних судин;
  3. Знижується ризик інфікування, тому що тканини не травмуються під час процедур;
  4. Зникають складнощі з пошуком вен для виконання ін’єкцій та інфузійних вливань;
  5. Скорочується час підготовки до введення препарату, що може врятувати життя, коли пацієнту необхідна термінова допомога;
  6. Пристрої не заважають проведенню МРТ та КТ, а деякі види портів можуть використовуватися для введення контрастних речовин.

  Встановити порт-систему можна у Спеціалізованому мамологічному центрі. Ми використовуємо найкращі порти B. Braun Celsite з контролем встановлення. Система вироблена з надійних та безпечних матеріалів і впродовж багатьох років забезпечує безпроблемне виконання лікувальних чи діагностичних процедур без шкідливого впливу на організм.

  Телефон для консультацій та запису

  📞 044-594-70-75
  📞 068-862-62-00

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги