Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Передракові захворювання молочної залози

  Передракові захворювання молочної залози
  21 Травня 2024

  Передракові захворювання молочної залози

  Майже кожна людина у загальних рисах розуміє, що таке рак. Але є й таке поняття, як передраковий стан. Це патологія, при якій спостерігаються зміни тканин органу і зростає ризик появи атипових клітин, які дають початок злоякісній пухлині. Існує низка таких захворювань молочної залози, і якщо вони з’являються, потрібно приділяти особливу увагу спостереженню за станом здоров’я.

  Які захворювання вважаються передраком молочних залоз?

  Віднесення того чи іншого захворювання до передракового стану – це суперечливе питання, над яким досі працюють фахівці. Рівень ризику появи раку при кожному з них варіюється у різних пацієнтів, адже значення також мають індивідуальні особливості організму, наявність чи відсутність спадкової схильності. Варто розуміти, що розвиток передраку не свідчить про те, що рак обов’язково виникне. Тому не слід панікувати при встановленні таких діагнозів, необхідно дотримуватися рекомендацій лікарів та тримати під контролем стан здоров’я, завдяки проходженню обстежень.

  Мастопатія

  Найпоширеніше захворювання молочних залоз, розвивається на фоні гормонального дисбалансу. Супроводжується зміною пропорції різних видів тканин в органі (залозистої, фіброзної та жирової). Тканини розростаються, формуючи ущільнення з чіткими межами або без них – відповідно, розрізняють вузлову та дифузну форми захворювання. Можуть формуватися кісти. Виділяють дифузну мастопатію з переважанням кістозного, фіброзного чи залозистого компонентів та змішану форму. Протягом більш-менш тривалого часу захворювання може ніяк себе не проявляти. До найпоширеніших симптомів відносять біль та набряк, які часто посилюються при наближенні чергової менструації. Інколи спостерігаються виділення із сосків, можуть збільшуватися регіонарні лімфовузли.

  Фіброаденома

  Це доброякісні пухлини, які розглядаються у якості одного з видів мастопатії. Вони являють собою новоутворення, які розвиваються всередині молочних протоків або навколо них, також зустрічаються змішані форми і окремий, найбільш рідкісний та небезпечний вид – філоїдні фіброаденоми, які швидко ростуть і найчастіше трансформуються у ракові пухлини. Фіброаденоми рухливі – не пов’язані щільно з оточуючими тканинами. У більшості випадків вони не викликають дискомфортних відчуттів, тому виявляються вже при досягненні розмірів близько 1 см, коли починають прощупуватися при самообстеженні. На більш ранніх стадіях їх можна діагностувати під час профілактичного обстеження, за допомогою УЗД або мамографії.

  Внутрішньопротокові папіломи

  Це пухлини, які найчастіше мають розмір 1-2 мм, але можуть виростати до 1-2 см у діаметрі. Розташовуються всередині молочних протоків, зазвичай, за соском та ареолою або поблизу неї. Бувають множинні та поодинокі. Основними причинами їх виникнення вважаються дисбаланс гормонів та підвищення чутливості клітин молочної залози до дії гормонів через збільшення кількості рецепторів. Виникнення цих новоутворень свідчить про підвищений ризик розвитку раку молочної залози, особливо якщо їх багато і вони локалізуються у периферичних молочних протоках. Наявність внутрішньопротокової папіломи можна запідозрити при появі патологічних виділень із сосків, деформації соска та ареоли, щільних вузликів у цій частині молочної залози. Але таке захворювання може розвиватися і безсимптомно.

  Рак in situ

  Рак in situ – неінвазивний рак – без проростання пухлини в оточуючі тканини, “рак на місці”. Це протокові або долькові карциноми, найчастіше така патологія розглядається як нульова стадія онкологічного ураження молочної залози. Але деякі спеціалісти розглядають її як передраковий стан. Якщо захворювання виявляється на даній стадії, пацієнт має найвищі шанси на повне одужання після лікування. Але це можливо тільки при регулярному проходженні профілактичних оглядів у мамолога, адже захворювання найчастіше перебігає безсимптомно, в окремих випадках – з появою болю, набряку чи виділень із соска.

  Які патології молочної залози рідко перероджуються на рак?

  Певні патології молочних залоз здатні призводити до розвитку раку грудей у рідкісних випадках. До них відносяться:

  1. Ліпома – пухлина, що складається з клітин жирової тканини;
  2. Кіста – утворення, яке являє собою порожнину, заповнену рідиною;
  3. Наявність додаткової молочної залози (вроджена аномалія розвитку).

  Тим не менш, низький ризик переродження на онкозахворювання не означає, що при наявності симптомів хвороби можна не звертатися до лікаря. По-перше, розрізнити доброякісні та злоякісні пухлини можливо лише після комплексної діагностики. По-друге, для вчасного реагування на появу онкопатології необхідне регулярне спостереження за станом молочних залоз.

  Чому діагностика передракового захворювання така важлива

  Онкологічні захворювання – це хвороби, які на даному етапі розвитку медицини ефективно лікуються саме на початкових стадіях. Але ці стадії часто перебігають практично безсимптомно, тому багато жінок втрачають цінний час, не знаючи про наявність злоякісної пухлини у молочній залозі.

  Виявлення передракових захворювань та правильна оцінка ризику появи онкопатології є важливим кроком, здатним врятувати здоров’я та життя пацієнтки. Неможливо переоцінити значущість профілактичних обстежень у мамолога, які дозволяють виявити найдрібніші структурні зміни у тканинах молочних залоз за допомогою УЗД або мамографії.

  Запис на візит до центру

   •  

   Варто витратити зовсім небагато часу для проходження періодичного огляду у мамолога або ж звернутися до нього зі скаргами – якщо ви помітили у себе ущільнення, патологічні виділення із соска, зміни форми грудей чи особливостей поверхні шкіри. У Спеціалізованому мамологічному центрі діагностика проводиться швидко, а бездоганна якість діагностичного обладнання та висока кваліфікація і досвід наших фахівців є запорукою отримання точних результатів. Ми маємо великий досвід у розпізнаванні та лікуванні передракових станів та раку молочних залоз. Зателефонуйте нам або скористайтеся сервісом запису на сайті, щоб відвідати мамолога у зручний для вас час.

   Останні матеріали

   Питання про здоров'я молочних залоз, поради мамолога Питання про здоров’я молочних залоз 10 Червня , 2024
   Як обрати розмір грудей? 8 Червня , 2024
   Ліпосакція у Києві - хірургічне видалення жиру Ліпосакція у Києві 7 Червня , 2024

   Теги