Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Як виявити старіння імплантів?

  Як виявити старіння імплантів?
  16 Квітня 2024

  Як виявити старіння імплантів?

  Якість ендопротезів дедалі покращується, тому все рідше трапляються ситуації, коли необхідна їх заміна через втрату властивостей або розрив. Але залишається проблема: як точно оцінити стан і виявити старіння імпланту без його вилучення, для якого доводиться проводити операцію? Виявляється, у цьому може допомогти еластографія. Які перспективи має цей метод – розповідаємо про результати дослідження французьких вчених.

  У чому полягає проблема?

  Вивчення процесу старіння імплантів є важливим, адже воно потрібне для розуміння того, скільки може прослужити імплант, чи потрібно його замінити, чи можна не турбуватися про необхідність заміни найближчим часом. Справа у тому, що навіть розрив ендопротезу буває складно визначити, якщо він незначний, не викликає деформацію молочної залози та дискомфортні відчуття у пацієнтки. Для виявлення ускладнень та пошкоджень зазвичай періодично проводиться УЗД грудей, а при підозрах на розрив імпланту виконується МРТ. Якщо буде запропоновано метод, що точно оцінює стан оболонки та наповнювача ендопротезу, можна буде планувати реендопротезування на той час, коли воно буде дійсно необхідне, а з іншого боку – попередити появу ускладнень, які можуть виникати, коли розрив імпланта вже відбувся.

  Як проходило дослідження?

  Дослідження проводилося групою вчених Страсбурзького університету та спеціалістами Служби пластичної естетичної та реконструкційної хірургії лікарні Hautepierre (Страсбург, Франція). Його результати опубліковані на початку цього року.

  Досліджувалися ендопротези французьких виробників, які раніше були імплантовані пацієнткам, а потім – вилучені (у такому випадку їх називають експлантами). Загалом було вивчено властивості 26 експлантів, які були встановлені на термін від 2 до 17,5 років. Серед них були вироби з текстурованою та гладенькою поверхнею. Властивості вилучених ендопротезів вивчали за допомогою еластографії, занурюючи вироби у воду під час досліду.

  Зазначимо, що еластографія – це спеціальний режим, який застосовується при ультразвуковому дослідженні і дозволяє оцінити жорсткість та пружність тканин. Її можна порівняти з “прощупуванням на відстані”.

  Автори зазначають, що раніше еластографія, окрім діагностики захворювань грудей, застосовувалася пластичними хірургами для оцінки впливу імплантів на оточуючі тканини. Вона допомагає у виявленні гематом, ознак фіброзу та формування капсулярної контрактури. Здійснювалися спроби використання еластографії для порівняння властивостей доопераційних неушкоджених імплантів та ендопротезів, які пошкодилися. Тому вчені припустили, що за допомогою еластографії можна відстежувати й поступові зміни характеристик цілих ендопротезів у пацієнток, щоб виявляти старіння імплантів та передбачувати можливість їх розриву.

  Які результати отримали вчені?

  У результатах дослідження розповідається про те, що з часом жорсткість імплантів збільшується, що робить їх більш вразливими та підвищує ризик розриву. Еластографія дійсно дозволила виявити зміну властивостей експлантів, вилучених у пацієнток. Таким чином, цей метод у перспективі, можливо, буде застосовуватися для виявлення старіння імплантів. Це допоможе уникнути як зайвих операцій, так і ускладнень, які виникають через непередбачуваний розрив імплантів.

  Існують певні проблеми, які на даний момент не дозволяють перевіряти стан встановлених ендопротезів, адже існує різниця між еластографією експлантів, занурених у воду, та імплантів, що знаходяться всередині тіла. Мала товщина мембран, приглушення ультразвукових хвиль всередині гелю та деякі інші нюанси знижують точність результатів діагностики. Крім того, більше корисної інформації можна було б отримати, якщо б порівнювалися встановлені імпланти і такі ж самі ендопротези, які протягом такого ж часу зберігалися невикористаними. Проте, додаткові дослідження, вірогідно, зможуть вирішити ці проблеми та дозволять швидко і безпечно виявляти старіння імплантів за допомогою неінвазивного методу – еластографії.

  Старіння імплантів та необхідність їх заміни - як визначити?

  Вас цікавить інформація про грудні імпланти?

  Якщо ви збільшили груди за допомогою імплантів, вам потрібно періодично проходити огляд, щоб тримати під контролем стан молочних залоз. А якщо ви тільки плануєте зробити мамопластику, почати слід з консультації пластичного хірурга. Звернутися до найкращих фахівців ви можете у Спеціалізованому Мамологічному Центрі у Києві.

  Запис на візит до центру

   •  

   У СМЦ проводиться аугментаційна пластика з використанням різних типів імплантів, мастопексія (підтяжка грудей) та інші пластичні операції для покращення зовнішності. Ми обираємо оптимальний метод естетичної хірургії для кожного пацієнта індивідуально, забезпечуємо якісний медичний супровід на кожному етапі і надалі консультуємо та допомагаємо піклуватися про красу та здоров’я ваших грудей. Записатися на прийом до пластичного хірурга у СМЦ можна за телефоном, у чаті або за допомогою заявки на сайті.