fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Чи знаєте ви, що не всі пухлини можуть бути раковими?

  Чи знаєте ви, що не всі пухлини можуть бути раковими?
  13 Березня 2021

  Чи знаєте ви, що не всі пухлини можуть бути раковими?

  Пухлина може бути доброякісною (не загрозливою для здоров’я) та злоякісною (нести загрозу для життя).

  Доброякісні пухлини не є раковими: їх клітини за зовнішнім виглядом близькі до здорових, вони ростуть повільно, не заглиблюються в найближчі тканини і не дають метастазування. Проте деякі з доброякісних пухлин можуть бути потенційно небезпечними і за ними необхідне спостереження, а інколи – оперативне лікування.

  Термін “рак грудей” відноситься до злоякісних пухлин, які розвиваються з клітин молочної залози. Часто рак починається в протокових коридорах молочних залоз, по яких молоко транспортується до соска, або в клітинах залозистої тканини. Рідше рак починається в клітинах жирової і фіброзної з’єднувальної тканин молочної залози.

  З часом ракові клітини можуть проростати в найближчі здорові тканини молочної залози та знаходити шлях до лімфатичних вузлів підпахвової зони, які в нашому організмі слугують фільтром для іншорідних речовин і хворих клітин. Якщо ракові клітини потрапляють до лімфатичних вузлів, то вони можуть метастазуватися в інші відділи організму. Стадія раку молочної залози визначається за розміром, і наскільки далеко ракові клітини поширилися поза первинною пухлиною.

  Але! Без паніки – з новоутворенням у грудях зустрічається кожна 4-та жінка в нашій країні.

  Однак, це не привід пригнічуватися і не діяти. В даний час менше 20 % із всіх виявлених новоутворень є злоякісними пухлинами. Сьогодні рівень медицини дозволяє успішно діагностувати та лікувати рак грудей на стадії, коли проблема тільки зароджується.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги