Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Чому при УЗД молочних залоз досліджують лімфатичні вузли?

  Чому при УЗД молочних залоз досліджують лімфатичні вузли?
  14 Квітня 2024

  Чому при УЗД молочних залоз досліджують лімфатичні вузли?

  Для ретельної перевірки стану грудей лікарі-діагности проводять УЗД не тільки молочних залоз, але й регіонарних лімфатичних вузлів. Це ті лімфовузли, через які проходить лімфа, що збирається з тканин молочних залоз, вони розташовані у підпахвинних западинах, біля ключиці та у грудній порожнині. Чому ж ультразвукове дослідження цих лімфатичних вузлів таке важливе, і як отримані результати допомагають при діагностиці захворювань грудей?

  Навіщо проводити УЗД регіонарних вузлів?

  УЗД регіонарних вузлів молочної залози може дати дуже цінну додаткову інформацію про перебіг захворювання грудей. Коли у тканинах молочних залоз розвивається інфекційно-запальний процес, збудники інфекції разом з лімфою потрапляють до лімфовузлів, які працюють як біологічні фільтри. Лейкоцити борються з патогенами, внаслідок чого у вузлі розвивається запалення, він збільшується, стає болючим, шкіра над ним може червоніти та ставати гарячою на дотик.

  Коли у молочних залозах виникає злоякісне новоутворення, яке дає метастази, вони також можуть поширюватися лімфогенним шляхом. Якщо метастази осідають у лімфовузлі, виникає вторинна ракова пухлина. Уражений лімфатичний вузол збільшується, з часом стає болючим та спаяним з оточуючими тканинами. Тому при діагностиці пухлинних захворювань, а також при профілактичних обстеженнях (у рамках скринінгу раку) також проводиться УЗД молочних залоз з дослідженням регіонарних лімфовузлів. До речі, у деяких випадках їх збільшення може бути першим відчутним симптомом онкопатології, особливо якщо новоутворення не пальпується, є дуже маленьким або якщо жінка не проводила регулярні самообстеження грудей і не підозрює про наявність пухлини.

  При раку молочної залози наявність та кількість лімфовузлів, уражених онкологічним процесом, є критеріями визначення стадії хвороби і одним з факторів, які слід враховувати при виборі методів лікування. А під час хірургічного лікування раку важливо точно визначити всі лімфовузли з метастазами, адже вони обов’язково мають бути видалені для попередження рецидиву хвороби. У цьому лікарям допомагає сучасна технологія ICG.

  Що показує УЗД регіонарних вузлів?

  За допомогою ультразвукового дослідження лікарі визначають:

  1. Розмір та форму лімфовузла;
  2. Симетричність;
  3. Особливості контурів;
  4. Положення та рухливість відносно оточуючих тканин;
  5. Показники однорідності тканини;
  6. Щільність (визначається під час УЗД за допомогою особливого режиму – еластографії);
  7. Характеристики лімфотоку та кровотоку у вузлі (за допомогою режиму доплерографії);
  8. Скупчення рідини всередині лімфовузла.

  Ця інформація важлива для планування подальшого обстеження, якщо воно необхідне. Для уточнення характеру патологічного процесу у лімфовузлі може бути призначена біопсія. Вона дозволяє вилучити тканину вузла для лабораторного дослідження. Спеціалісти проводять гістологічний аналіз (вивчення тканин, їх клітинного складу), а також імуногістохімічний аналіз (він дозволяє визначити молекулярно-генетичні особливості пухлини, щоб обрати оптимальні методи лікування).

  Навіщо проводиться УЗД регіонарних вузлів

  Коли слід записатися на УЗД грудей та регіонарних лімфовузлів?

  УЗД молочних залоз з дослідженням регіонарних лімфовузлів рекомендується проводити у рамках скринінгу раку грудей. До 30-35 років його потрібно зробити хоча б один раз, а після 35 років – щорічно (якщо анамнез щодо РМЗ – обтяжений, то щорічні УЗД варто проходити вже з 30 років). Про ризик розвитку онкопатології у вашому випадку можна дізнатися на консультації у мамолога, який проаналізує ваші індивідуальні особливості та сімейний анамнез. Після 40 років зазвичай скринінг проводиться за допомогою мамографії, а УЗД – за відповідними показаннями, адже мамографічна щільність молочних залоз зменшується, і рентгенографічне дослідження стає більш інформативним для виявлення пухлин.

  Позапланово УЗД молочних залоз та регіонарних лімфовузлів проводиться при виникненні симптомів захворювання:

  1. Болісні чи розпираючі відчуття у грудях;
  2. Зміна форми молочних залоз, зміщення або втяжіння сосків;
  3. Гнійні, кров’янисті чи інші виділення із сосків;
  4. Збільшення лімфовузлів (навіть при відсутності болісних відчуттів у них);
  5. Поява ущільнення у грудях;
  6. Зміна кольору та характеру поверхні шкіри на молочних залозах.

  Запис на візит до центру

   •  

   УЗД молочних залоз із дослідженням регіонарних лімфовузлів у Києві

   У Спеціалізованому Мамологічному Центрі можна пройти УЗД молочних залоз та регіонарних лімфатичних вузлів із гарантією точного результату, адже ми використовуємо якісні сучасні ультразвукові апарати. Додаткові режими дослідження – еластографія та доплерографія – допомагають нашим спеціалістам отримувати максимум цінної інформації для діагностики. Для постановки остаточного діагнозу, при необхідності, проводимо біопсію. Наші лікарі проводять сотні УЗ-досліджень щороку і безперервно обмінюються досвідом з колегами, у тому числі – за кордоном. Записатися на діагностику у СМЦ можна на нашому сайті за допомогою заявки або у чаті, а також за телефоном