Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Що таке люмінальний рак молочної залози?

  Що таке люмінальний рак молочної залози?
  17 Травня 2024

  Що таке люмінальний рак молочної залози?

  У молочних залозах можуть розвиватися різні типи пухлин, які мають свої особливості, а отже й різняться за чутливістю до тих чи інших методів лікування. Тому так важливо визначити вид раку, щоб надати ефективну допомогу пацієнту. Спробуємо розібратися у тому, що таке люмінальний рак молочної залози, який прогноз можливий при встановленні такого діагнозу і як це лікується.

  Особливості люмінального раку молочної залози

  У більшості пацієнтів з онкопатологіями молочної залози визначається люмінальний рак. Це означає, що пухлина є чутливою до дії жіночих статевих гормонів – естрогену та у частині випадків – до прогестину. На поверхні клітин новоутворення присутні рецептори, які можуть взаємодіяти з молекулами цих біологічно активних речовин. У результаті такої взаємодії пухлина росте.

  Отже, якщо створити перешкоду для контакту рецепторів з відповідними гормонами, можна стримати прогресування онкологічного захворювання. Для цього проводиться протигормональна терапія з використанням антиестрогенів – речовин, які здатні взаємодіяти з цими рецепторами, але не стимулюють ріст пухлини.

  Крім того, під час визначення типу раку молочної залози для вибору стратегії його лікування важливі ще два показники:

  1. Наявність чи відсутність мембранного білка HER2, який забезпечує чутливість злоякісних клітин до дії епідермального фактору росту людини. Прогноз є кращим при HER2-негативному статусі, тобто при відсутності таких рецепторів, а при HER2-позитивному статусі пухлина є менш сприйнятливою до дії лікарських препаратів і гірше піддається лікуванню.
  2. Індекс Ki-67 – показує, наскільки багато у пухлині є клітин, які активно поділяються. Високе значення маркеру проліферації вказує на агресивний перебіг хвороби, активне прогресування онкопатології.

  Розрізняють такі підтипи люмінального раку молочних залоз:

  • Підтип А – найбільш поширений. Клітини пухлини мають рецептори до естрогену та прогестину. При цьому типу раку прогноз є найсприятливішим (звісно, з урахуванням стадії, на якій була виявлена хвороба, особливостей організму пацієнта, наявності супутніх захворювань і т.д.).
  • Підтип В. Клітини новоутворення мають рецептори до естрогену, а рецептори до прогестерону можуть бути присутні або відсутні. Індекс Ki-67 має високе значення. За наявністю чи відсутністю рецептору HER2 люмінальний рак підтипу В може бути HER2-позитивним або HER2-негативним.

  Зустрічаються і такі випадки, коли у клітин пухлини одночасно відсутні рецептори до естрогену, прогестерону та HER2. Такий рак молочної залози називається тричі негативним. Його лікування більш складне, адже лікарі мають менше “важелів впливу” на новоутворення.

  Діагностика

  Всі описані показники визначаються, завдяки імуногістохімічному аналізу та молекулярному аналізу фрагмента пухлини. Біоматеріал для дослідження отримують за допомогою біопсії. Детальне вивчення молекулярно-генетичних особливостей новоутворення допомагає обрати методи лікування, які будуть працювати у даному клінічному випадку, без зайвої втрати часу на застосування неефективних методів.

  Крім біопсії, пацієнту призначаються інші види досліджень, які допомагають комплексно оцінити стан, виявити метастази у сусідніх та віддалених органах. Проводиться УЗД регіонарних вузлів, мамографія, КТ, аналізи на рівень гормонів і т.д.

  Діагностика та лікування люмінального раку молочної залози у Києві

  Лікування люмінального раку молочної залози

  Наявність у пухлини рецепторів до гормонів дозволяє використовувати при лікуванні протигормональну терапію. Але хід лікування залежить від багатьох факторів, у першу чергу – можливості видалення новоутворення хірургічним шляхом. При операбельних пухлинах резекція молочної залози або мастектомія (повне видалення) залишаються найважливішим методом лікування.

  Боротьба з люмінальним раком молочної залози також залежить від того, чи знаходиться пацієнтка у дітородному віці, оскільки з цим пов’язаний рівень жіночих статевих гормонів. Якщо менопауза ще не настала, може бути рекомендоване тимчасове “вимкнення” функції яєчників з припиненням менструальних циклів. У деяких випадках проводиться оваріоектомія – видалення яєчників.

  При проведенні протигормональної терапії у жінок виникають побічні ефекти, серед яких – зниження міцності кісток, погіршення зору, головні болі тощо. Для їх усунення або ослаблення призначається симптоматичне лікування.

  При HER2-позитивному люмінальному раку молочної залози призначається курс таргетної терапії. Застосовуються лікарські препарати, які прицільно впливають на ракові пухлини, пригнічують життєдіяльність та сприяють їх знищенню.

  Під час лікування люмінального раку молочної залози при наявності відповідних показань застосовуються хіміотерапія та променева терапія, які дозволяють попередити метастазування або боротися з метастазами, які вже утворилися, стримати ріст пухлини. Використання цитостатиків перед операцією допомагає зменшити розмір новоутворення.

  Лікування раку у Спеціалізованому мамологічному центрі

  Пацієнти, які звертаються до лікарів СМЦ із симптомами захворювань молочних залоз, можуть розраховувати на уважне ставлення і проведення ретельної діагностики, яка допоможе встановити діагноз швидко і точно. Ми використовуємо сучасні методи обстеження, завдяки яким можна з’ясувати всі особливості пухлини, важливі для складання плану лікування. У нашому центрі пацієнти лікуються від онкопатологій молочних залоз, у тому числі – від різних підтипів люмінального раку – у відповідності до найновіших міжнародних стандартів.

  Ми щодня стикаємося з різними клінічними випадками і забезпечуємо не тільки високий рівень проведення хірургічних втручань, хіміотерапевтичних та інших лікувальних процедур, але й піклуємося про ваше самопочуття, надаючи допомогу при виникненні побічних ефектів.

  Запис на візит до центру

   •  

   Записатися на консультацію до лікаря, діагностичні та лікувальні процедури у СМЦ можна за телефоном або за допомогою сервісу зворотного зв’язку на нашому сайті.

   Останні матеріали

   Питання про здоров'я молочних залоз, поради мамолога Питання про здоров’я молочних залоз 10 Червня , 2024
   Як обрати розмір грудей? 8 Червня , 2024
   Ліпосакція у Києві - хірургічне видалення жиру Ліпосакція у Києві 7 Червня , 2024

   Теги