fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Таргетна терапія раку молочної залози!

  Таргетна терапія раку молочної залози!
  13 Жовтня 2023

  Таргетна терапія раку молочної залози!

  Найефективнішими методами лікування раку молочної залози давно вважаються хірургічне видалення пухлини, хіміотерапія та променева терапія. Але науковці продовжують шукати нові способи боротьби з онкопатологією, щоб досягти найкращого результату з мінімальною кількістю побічних ефектів. Одним з таких сучасних методів, що вже застосовується у Спеціалізованому Мамологічному Центрі, є таргетна терапія раку молочної залози.

  Що таке таргетна терапія?

  При таргетній терапії, як і при хіміотерапії, використовуються спеціальні лікарські препарати. Але хіміотерапевтичні засоби – це цитостатики, які невибірково впливають на різні види клітин, здатних до активного поділу. Тому після курсу хіміотерапії спостерігається ряд побічних ефектів, пов’язаних з порушенням оновлення здорових тканин організму (зокрема – крові та епітелію шкіри і слизових оболонок). Найважливішою особливістю таргетної терапії є прицільність дії: ретельно підібрані препарати чинять вплив саме на клітини ракових пухлин.

  Коли може застосовуватися таргетна терапія

  Препарати для таргетної терапії можуть застосовуватися для лікування раку молочної залози у тому випадку, коли пухлина має певні молекулярно-генетичні особливості. Щоб визначити, чи можна підібрати дієвий засіб у певному випадку, проводиться імуногістохімічне дослідження та молекулярне дослідження пухлини. Для нього використовується фрагмент тканини, взятий під час біопсії. У лабораторії спеціалісти вивчають зразок, перевіряють наявність у пухлини тих рецепторів та мутацій, на які можна подіяти за допомогою препаратів для таргетної терапії.

  Так, можна підібрати засіб для лікування новоутворень, клітини яких мають рецептори до епідермального фактору росту людини HER2 (HER2/neu), естрогену. Їх молекули блокують певні процеси життєдіяльності ракових клітин, що викликає їх загибель. Ріст пухлини призупиняється, зменшується ризик появи та поширення метастазів. Деякі препарати вмикають у ракових клітин здатність до запрограмованої загибелі. Ця властивість є у всіх здорових клітин, а у злоякісно перероджених вона втрачається.

  Лікування раку молочної залози з використанням антиестрогенів на даний момент є найбільш ефективним різновидом таргетної терапії раку (у порівнянні з таргетною терапією інших онкопатологій).

  Крім того, існують засоби, які заважають ангіогенезу – процесу формування кровоносних судин, що живлять злоякісну пухлину. Таким чином, ракові клітини отримують менше кисню і поживних речовин, і це також допомагає попередити прогресування хвороби.

  Препарати вводяться внутрішньовенно або перорально. Їх вид, дозуваня та тривалість курсу може визначити лише кваліфікований лікар, після проведення діагностики.

  Таргетна терапія може використовуватися у комплексі з іншими методами лікування раку. Наприклад, курс призначають до або після хірургічного втручання. Такий підхід дозволяє досягти кращих результатів, покращити прогноз для пацієнта і зменшити шкідливий вплив на його організм. З іншого боку, таргетна терапія, як більш щадний метод лікування, може призначатися у складних випадках, коли пацієнту не можна проводити операцію або хіміотерапію через важкий стан здоров’я, наявність протипоказань.

  Існують протипоказання для призначення таргетної терапії, серед яких:

  • Серцево-судинні захворювання;
  • Патології нирок, печінки;
  • Порушення зсідання крові;
  • Непереносимість обраного лікарського препарату.

  Для виявлення можливих протипоказань мамолог може направити пацієнта на консультацію до лікаря іншого профілю, якщо є підозри на наявність супутніх захворювань.

  Можливі побічні ефекти

  Побічні дії на здорові клітини організму спостерігаються, хоча вони, зазвичай, не виражені так сильно, як при хіміотерапії. Під час проведення таргетної терапії у пацієнта можуть розвиватися:

  1. Порушення функцій печінки;
  2. Затримка загоєння ран на шкірі;
  3. Слабкість;
  4. Нудота;
  5. Діарея або закреп;
  6. Порушення зсідання крові;
  7. Висип на шкірі та деякі інші порушення.

  Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру обов’язково контролюють стан пацієнта під час застосування засобів для таргетної терапії. Поява деяких побічних дій свідчить про те, що обраний препарат є ефективним у даному клінічному випадку. Якщо спостерігаються виражені порушення стану здоров’я від застосування засобу, лікар припинить його використання і порадить альтернативні методи лікування.

  Застосування таргетної терапії у СМЦ

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі проводиться лікування різних видів раку молочної залози, у тому числі – із застосуванням таргетної терапії. Наші лікарі безперервно підвищують рівень своєї кваліфікації і застосовують для лікування пацієнтів нові, але перевірені та безпечні методи боротьби з раком молочної залози. Перед призначенням курсу обов’язково проводиться ретельна діагностика, яка дозволяє визначити доцільність використання того чи іншого методу, оптимальний вид препарату та його дозування. Ми уважно ставимося до кожної деталі, особливостей організму пацієнта, наявності супутніх захворювань. Це дозволяє зменшити ризик виникнення несприятливих побічних ефектів, які могли б погіршити самопочуття і знизити ефективність лікування. У нас застосовуються лише ті препарати, які пройшли перевірку і дозволені для використання в Україні.

  З боку пацієнта для отримання найкращих результатів терапії необхідне дотримання двох умов – своєчасне звернення до мамолога при виникненні хвороби (а ще краще – проходження регулярних оглядів) і виконання всіх рекомендацій спеціалістів. На ранніх стадіях хвороби, які важко розпізнати без допомоги лікаря, можна застосовувати щадні методики лікування, а шанси на одужання є максимальними.

  Запис на візит до центру

   Дізнатися більше про проведення таргетної терапії для лікування раку молочної залози можна на консультації клінічного онколога. Щоб записатися на прийом, зателефонуйте нам або замовте послугу зворотного дзвінка.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги