fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  ТОП міфів про рак молочної залози

  ТОП міфів про рак молочної залози
  13 Листопада 2022

  ТОП міфів про рак молочної залози

  Страх перед небезпечною хворобою та втратою жіночності, природна емоційність жінок та нерозуміння фізіологічних процесів породжують велику кількість міфів, пов’язаних з раком молочної залози. Але сучасна медицина вже накопичила досить інформації для розвінчання багатьох з них. Правильне уявлення про це поширене онкологічне захворювання важливе для кожної людини, адже в цьому разі вона краще розуміє, як саме потрібно піклуватися про своє здоров’я.

   

  1. Усі новоутворення у молочних залозах – злоякісні

  За статистикою, приблизно 90% новоутворень у молочних залозах є доброякісними. Це кісти, фіброаденоми чи інші пухлини, які не загрожують життю. Але виявлення будь-якої пухлини є серйозним приводом для звернення до лікаря, тому що самостійно відрізнити новоутворення і оцінити їх ризик для здоров’я неможливо, а з плином часу жінка втрачає шанси на успішне лікування небезпечних хвороб.

  2. Виявлення раку грудей – це вирок для жінки diagnoz

  Сучасні підходи до лікування пухлин молочних залоз дозволяють суттєво подовжити життя жінки. За даними ВООЗ, у розвинутих країнах п’ятирічна тривалість життя хворих на рак грудей перевищує 90%. Упродовж 40 років (з 1980 по 2020 рр.) смертність, пов’язана з цією хворобою знизилася на 40%. У частині випадків завдяки новим методам вдається проводити лікування без хірургічного втручання або не видаляти молочні залози повністю, що зменшує психологічний дискомфорт пацієнтки.

  3. Рак молочної залози розвивається через травми або використання незручного бюстгальтеру

  Механічні пошкодження тканин молочної залози, за думкою сучасних медиків, не викликають виникнення злоякісних пухлин. Якщо жінка дізнається про наявність раку, вона може задавати собі питання: “Що я робила не так?” і встановлювати помилкові причинно-наслідкові зв’язки. Але наразі відсутні наукові дослідження, які могли б підтвердити таке припущення.

  4. Рак грудей може передаватися від людини до людини likari

  Деякі види онкологічних хвороб можуть розвиватися через інфекції (наприклад, вірус папіломи людини викликає розвиток раку шийки матки). Але поява злоякісних пухлин у грудях не пов’язана з патогенними мікроорганізмами. Їх виникнення може провокуватися іншими факторами (радіаційне випромінювання, збільшення віку, ожиріння, алкоголізм, використання гормональних препаратів). Проте підвищений ризик розвитку раку молочної залози може успадковуватися від батьків. Причому, чоловіки також можуть бути носіями цих мутацій і навіть хворіти на рак грудей, однак рівень захворюваності у них значно нижчий, ніж у жінок – їх відсоток серед хворих складає лише 0,5-1%.

  5. До 40 років можна не турбуватися про профілактику раку грудей

  Підвищений ризик розвитку цієї хвороби дійсно відмічається після 40 років, але він не є нульовим у молодих жінок. Особливо вразливими є дівчата, які мають у генотипі мутації генів BRCA 1 та BRCA 2 або піддаються активному впливу канцерогенних факторів. Тому періодичні огляди та самообстеження, максимально можливе уникнення дії шкідливих факторів є необхідними у будь-якому віці.

  6. Лактація унеможливлює розвиток раку

  За результатами досліджень медиків, лактація знижує ризик виникнення пухлин не тільки у молочних залозах, але й у яєчниках. Її сприятливий вплив відмічається навіть у жінок, які мають мутації у генах BRCA 1 та BRCA 2, що обумовлюють розвиток раку грудей. Однак знизити ризик захворювання до нуля грудне вигодовування не може.

  7. Здоровий спосіб життя дозволяє виключити ризик розвитку раку

  Навіть при максимальних зусиллях жінки, спрямованих на дотримання здорового способу життя, неможливо знизити ризик цієї хвороби до нуля. Причини виникнення хвороби численні, і не всі вони залежать від поведінки людини. З іншого боку, вірогідність захворювання зростає через недбале ставлення до здоров’я.

  8. У жінок з великим розміром грудей ризик розвитку раку молочних залоз вищий

  Медики не підтверджують зв’язок між розміром грудей та ризиком розвитку новоутворень у молочних залозах. Хоча груди малого розміру легше обстежити, простіше виявити пухлину. Тобто, цей фактор не збільшує вірогідність захворювання, а лише дещо ускладнює діагностику.

  9. Встановлення імплантів викликає розвиток пухлин

  Серед аргументів проти збільшення грудей можна почути думку про те, що імпланти шкідливо впливають на тканини молочних залоз і провокують розвиток пухлин. Маммологи стверджують, що навколо встановлених імплантів дійсно можуть утворюватися ущільнення – капсульні контрактури. Але вони є природною реакцією організму на наявність інородного тіла та не пов’язані з онкологічними процесами.

  Отже, не варто довіряти стереотипам або міфам, які спотворюють уявлення про рак молочної залози. Якщо ви хочете забезпечити правильну профілактику хвороби або помітили її симптоми у себе, відразу звертайтеся до лікаря. Це допоможе уникнути помилок і якнайшвидше отримати ефективну допомогу.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги