Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Мамографія при обстеженні чоловіків!

  Мамографія при обстеженні чоловіків!
  16 Квітня 2024

  Мамографія при обстеженні чоловіків!

  Можна зустріти безліч інформації про важливість мамографічного дослідження для жінок, а саме – для профілактики та діагностики захворювань молочних залоз. А от про застосування мамографії при обстеженні чоловіків говорять набагато менше. Звісно, мамологічні патології серед пацієнтів чоловічої статі зустрічаються значно рідше (приблизно у 100 разів, якщо казати про статистику раку грудей). Проте випадки, коли мамографія призначається для обстеження грудних залоз чоловікам, все ж таки трапляються.

  У яких випадках призначається мамографія чоловікам?

  Мамологи застосовують цілу низку методів для діагностики захворювань грудей у жінок та чоловіків. Необхідність проведення мамографічного дослідження при обстеженні пацієнтів чоловічої статі визначається лікарем у кожному окремому випадку. Крім мамографії, для візуалізації патологічних змін у грудях застосовується УЗД, а встановити точний діагноз при пухлинних захворюваннях допомагає біопсія з подальшим гістологічним дослідженням.

  Що показує мамографія при різних патологіях грудних залоз?

  Під час мамографічного дослідження через грудні залози пропускаються рентгенівські промені. Різні типи тканин мають різну проникність для цього випромінювання. На мамографічному знімку жирова тканина грудних залоз має чорний колір, а сполучна фіброзна та залозиста тканини мають вигляд білих плям. Доброякісні та злоякісні пухлини і деякі інші патологічні зміни також зображуються білим кольором. Якщо певна ділянка здається підозрілою, але точно визначити характер змін не вдається, додатково може проводитися прицільна мамографія – для отримання збільшеного зображення цієї ділянки. Нижче розкажемо про те, які ознаки мають різні мамологічні захворювання чоловіків на знімках, отриманих за допомогою мамографії.

  Рак грудних залоз

  При раку грудних залоз розвивається злоякісна пухлина, яка з часом проростає у навколишні тканини і здатна утворювати метастази, з яких можуть виникати вторинні пухлини в інших органах. У чоловіків частіше виявляються такі види раку грудей, як інвазивна протокова карцинома, папілярна карцинома та лімфома. Пухлини у більшості випадків локалізуються поблизу соска. Типовими рентгенографічнми ознаками злоякісних пухлин є неправильна форма, нечіткі контури (схожі на промені). Крім безпосередньої наявності новоутворення, на мамографічному знімку можуть бути помітні ознаки втяжіння соска, потовщення шкіри, мікрокальцифікації, а також лімфаденопатія регіонарних лімфатичних вузлів. Діагностика онкопатології може бути ускладнена у випадках, коли у пацієнта одночасно присутні інші ущільнення у грудній залозі, не пов’язані з раком (наприклад, гінекомастія), адже вони перекривають пухлину.

  Рак грудей - інвазивна протокова карцинома, мамографія

  Гінекомастія

  Гінекомастія проявляється розростанням тканин грудної залози, що не є нормальним явищем у чоловіків і зазвичай виникає через дисбаланс статевих гормонів, на фоні ожиріння, гормональної терапії, деяких системних та генетичних захворювань. Розрізняють вузлову, дендритну та дифузну форми гінекомастії, які мають відповідні ознаки на мамографічних знімках: виглядають як воронкоподібне ущільнення за соском, мають ущільнені промені, що радіально розходяться, або візуалізуються як неоднорідне утворення.

  Гінекомастія на мамографії

  Крім справжньої гінекомастії, існує псевдогінекомастія, при якій у грудних залозах розростається лише жирова тканина на фоні ожиріння. Мамографія дозволяє провести диференціальну діагностику, адже жир є “прозорим” для рентгенівських променів, і на знімках при псевдогінекомастії відсутні світлі плями ущільнень фіброзної та залозистої тканини.

  Ліпома

  Ліпоми складаються з розростання жирової тканини, оточеної щільною капсулою. На мамографічних знімках вони добре візуалізуються, мають округлу чи овальну форму, рентгенопрозорий внутрішній вміст (чорний колір на знімку) та рентгеноконтрастну оболонку (світлу). Ліпоми не проникають в оточуючі тканини, не схильні до озлоякіснення.

  Запальні захворювання грудних залоз

  Запалення грудної залози – гострий чи хронічний мастит, а також субареолярний абсцес – виникають через травми грудей, мікротріщини сосків, крізь які до тканин потрапляють патогенні мікроорганізми. Мамографія у таких випадках призначається рідко, в основному – при хронічній формі. На знімках може візуалізуватися потовщення шкіри, викликане запальним процесом. Проте перевага віддається УЗД, а при підозрі на наявність онкології всі крапки над “і” здатна розставити лише біопсія з гістологічним дослідженням зразка тканини.

  Запис на візит до центру

   •  

   Діагностика захворювань грудних залоз у чоловіків

   Спеціалізований Мамологічний Центр у Києві запрошує на діагностику та лікування захворювань грудей не тільки жінок, але й чоловіків. Обов’язково запишіться на прийом до мамолога, якщо відчуваєте біль у грудній залозі, помічаєте набряк, виділення з соска, появу ущільнення, зморшкуватість ареоли, бугристість шкіри. Наші досвідчені лікарі обов’язково оберуть оптимальні методи діагностики, щоб якнайшвидше поставити точний діагноз. У нас ви можете пройти мамографію на сучасному апараті AMULET Innovality. Попередній запис проводиться за телефоном, за допомогою онлайн-заявки або у чаті на сайті.