Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Компресійна білизна після мамопластики

  Компресійна білизна після мамопластики
  31 Травня 2024

  Компресійна білизна після мамопластики

  Одна з найважливіших рекомендацій для пацієнток після мамопластики – носіння компресійної білизни (післяопераційного бюстгальтера). Звісно, жінок цікавить: що це таке, навіщо вона потрібна, які нюанси слід враховувати при виборі та під час використання? Якщо ви плануєте зробити операцію у Спеціалізованому мамологічному центрі, наш пластичний хірург обов’язково надасть вичерпну консультацію, а у цій статті ми висвітлимо основну інформацію про компресійну білизну і відповімо на найбільш поширені питання.

  Коли потрібно носити компресійну білизну?

  Компресійна білизна – це спеціальний одяг, який щільно облягає груди і вдягається відразу після мамопластики (у тому числі, мастопексії, маморедукції, мастектомії). Спочатку його потрібно носити цілодобово, знімаючи лише під час проведення гігієнічних процедур. Цей період триватиме приблизно 4-6 тижнів. Надалі лікар повідомить вам, коли можна знімати цю білизну вночі. І лише через кілька місяців, поступово, можна буде перейти на використання звичайної білизни (оптимально – через 4-6 місяців після операції, адже протягом цього періоду відбувається формування рубцевої тканини навколо імпланту, і він “вростає”, фіксується у молочній залозі).

  Можливе використання двох видів компресійної білизни. У такому випадку відразу після хірургічного втручання пацієнтка вдягає післяопераційний бюстгальтер з нормальною компресією, а згодом переходить на білизну з полегшеною компресією.

  Компресійний бюстгальтер після збільшення грудей

  Які особливості має компресійна білизна?

  Компресійна білизна – зовсім не аналог звичайного бюстгальтера, основним завданням якого є підкреслення краси ваших грудей. Функції компресійної білизни – створення оптимальних умов для відновлення молочних залоз у період реабілітації та попередження розвитку ускладнень після операції, правильний розподіл навантаження між ділянками грудей, які піддалися змінам під час операції та ділянками, які залишилися без змін. Вона повинна мати наступні особливості:

  1. Анатомічна форма чашок;
  2. Щільне прилягання до тіла, завдяки чому кровоносні судини помірно стискаються, до тканин не надходить надмірна кількість крові, не накопичується надлишкова рідина;
  3. Широкі бретелі, які не врізаються у тіло під вагою збільшених залоз;
  4. Наявність стабілізуючої анатомічної стрічки, яка проходить зверху молочних залоз і попереджає зміщення встановлених імплантів догори (вона відсутня у бюстгальтерів, призначених для використання після мастопексії, маморедукції або встановлення еспандерів);
  5. Наявність нижньої резинки, яка розташовується у субмамарній складці і попереджає зміщення ендопротезу вниз;
  6. Зручний доступ для огляду молочних залоз пластичним хірургом та проведення перев’язок (бюстгальтер може оснащуватися застібкою-блискавкою);
  7. Якісні матеріали, які не викликають надмірного стискання тканин, дозволяють шкірі дихати, не спричиняють подразнення, незважаючи на тривале носіння виробу.

  Таким чином, компресійна білизна після мамопластики:

  • Сприяє фіксації заданої форми грудей;
  • Розподіляє вагу молочних залоз, завдяки чому усуває надмірний тиск на шви та розвантажує хребет;
  • Зменшує біль після хірургічного втручання та усуває відчуття важкості, знижує надмірну чутливість шкіри, дозволяє відчувати себе більш комфортно;
  • Попереджає зміщення ендопротезів, деформацію, розвиток набряку, запалення, кровотечі, розходження швів, появу келоїдних рубців;
  • Сприяє кращому загоєнню тканин, завдяки чому сліди від швів стають малопомітними.

  Без неї неможливе нормальне проходження реабілітації після мамопластики.

  Як обрати компресійну білизну після мамопластики?

  Післяопераційну білизну підбирає лікар, з урахуванням того, який потрібен клас за показником компресії. Щоб визначити розмір бюстгальтеру, потрібно виміряти сантиметровою стрічкою обсяг грудей під молочними залозами. Білизна має бути виготовлена з гігроскопічних, міцних, еластичних матеріалів, які дозволяють шкірі дихати.

  Компресійна білизна після пластики грудей

  Часті питання пацієнтів про компресійну білизну

  Чи можна обійтися після мамопластики без компресійної білизни?

  Ні, не можна. Тільки з використанням такого бюстгальтеру можна забезпечити профілактику ускладнень і псування форми грудей після операції.

  Як вдягати післяопераційний бюстгальтер?

  Лікар навчить вас правильно вдягати білизну. Протягом перших днів самостійно знімати бюстгальтер не можна. Надалі під час одягання потрібно буде слідкувати за правильним розправленням білизни і намагатися не робити жодних різких рухів.

  Як доглядати за білизною?

  Бюстгальтер обов’язково потрібно прати не рідше, ніж раз на тиждень, тому краще купувати два вироби відразу, щоб мати змінну білизну. Рекомендується ручне прання у теплій воді (близько 30 градусів) зі спеціальними засобами, або звичайними гіпоалергенними засобами для прання (можна брати для дитячої білизни). Сушити слід у горизонтальному положенні, без попереднього віджиму.

  Компресійна білизна сильно тисне, що робити?

  Під час носіння компресійної білизни відчувається деякий тиск на тіло, але якщо він спричиняє сильний дискомфорт, потрібно перевірити – чи правильно вдягнений бюстгальтер. Наприклад, можуть бути невідрегульовані бретелі або верхня анатомічна стрічка. Правильність вибору та використання білизни обговорюється ще у медичному центрі з лікарем, потрібно запам’ятати всі надані ним рекомендації. Якщо потім у вас виникають сильні дискомфортні відчуття, зверніться до спеціаліста за консультацією.

  Пройдіть консультацію пластичного хірурга у Києві!

  Лікарі Спеціалізованого мамологічного центру забезпечують якісний медичний супровід для пацієнтів, які бажають покращити форми свого тіла. Наші фахівці детально розповідають про передопераційну підготовку, обрану методику хірургічного втручання та інформують про особливості перебігу кожного етапу реабілітації. Рекомендації досвідчених пластичних хірургів допоможуть вам пройти відновний період без проблем або швидко вирішувати їх, якщо вони виникли.

  Запис на візит до центру

   •  

    

   Поставити будь-яке питання щодо мамопластики та інших послуг наших пластичних хірургів ви можете під час консультації. Записатися на прийом можна за телефоном або за допомогою сервісу попереднього запису на нашому сайті.

   Останні матеріали

   Питання про здоров'я молочних залоз, поради мамолога Питання про здоров’я молочних залоз 10 Червня , 2024
   Як обрати розмір грудей? 8 Червня , 2024
   Ліпосакція у Києві - хірургічне видалення жиру Ліпосакція у Києві 7 Червня , 2024

   Теги