Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом

  Що робити, коли у вас одночасно мастопатія і вагітність

  Що робити, коли у вас одночасно мастопатія і вагітність
  13 Березня 2021

  Що робити, коли у вас одночасно мастопатія і вагітність

  По-перше, не варто панікувати раніше часу. Краще пройти обстеження у досвідченого лікаря, який підкаже вам, що і як з цим робити, призначить правильне лікування.

  По-друге, для початку спробуйте розібратися самостійно, що таке мастопатія під час вагітності, які її симптоми, як її лікувати, що з нею робити і що це взагалі таке.

  Розберемося в поняттях

  Запам’ятайте для себе, що мастопатія і вагітність не обов’язково повинні супроводжуватися негативними наслідками. Саме по собі захворювання мастопатія являє собою найбільш поширену форму порушення в молочній залозі. Воно не несе серйозної небезпеки для життя і здоров’я жінки, але може викликати ряд дискомфортних відчуттів.

  Здебільшого симптоми даного захворювання можна помітити перед менструальним циклом. А ось мастопатія під час вагітності виявляється більш проблематично, оскільки в цей період менструальний цикл у жінки припиняється. Однак, частіше всього фіброзна мастопатія виявляється до початку вагітності. Ця хвороба може проходити без симптомів тривалий період.

  Мастопатія і вагітність: вплив одного на інше

  Широкого розголосу набула думка, що вагітність позитивно впливає на лікування мастопатії. І підкріплена вона не тільки теорією, але й реальною практикою. Лікарі стверджують: якщо вас турбує мастопатія, вагітність вам у цьому допоможе.

  Чому так? Ось декілька доведень на користь цього спостереження

  Виношування дитини сприяє виробленню більшої кількості прогестерону, який бореться з мастопатією.

  Системи організму розглядають вагітність як поштовх для посилення своєї роботи і оновлення. Відповідно, мастопатія і вагітність не можуть довго співіснувати.

  Якщо мастопатія під час вагітності не зникла, значить, ви позбулися її під час годування грудьми. Коли годувати малечу більше пів року, тканини молочних залоз будуть постійно оновлюватися і сприяти тому, що ущільнення розсмоктуються самостійно. В основному мастопатія і годування грудьми понад шість місяців не уживаються один з одним.

  Не дивлячись на те, що мастопатія під час вагітності все ж зникла, це не означає, що вона не може з’явитися знову. Якщо період лактації буде тривати менш як рік або у вас зникне молоко, потрібно задуматися про відвідування лікаря-мамолога для професійної консультації і уникнення рецидиву.

  Лікування мастопатії під час вагітності

  З огляду на неможливість застосування мастодонту під час вагітності, лікування мастопатії призначається лікарем в індивідуальному порядку. Воно буде залежати від форми і протікання вашого захворювання.

  Частіше за все, в ситуаціях, коли мастопатія і вагітність проходять одночасно, жінкам приписують наступні рекомендації:

  • відмовитися від паління, вживання алкогольних напоїв до і під час вагітності, а також після народження дитини;
  • носити бавовняний бюстгальтер не менше 10 годин поспіль;
  • відмовитися від відвідування лазні та фізпроцедур;
  • перейти на правильне харчування і ЗСЖ;
  • уникати прямих сонячних променів і не відвідувати солярії;
  • виконувати фізичні вправи;
  • висипатися (сон не менше 8 годин);
  • відвідувати басейн;
  • більше гуляти на свіжому повітрі.

  І, звичайно, намагайтеся уникати стресових ситуацій і хвилювань.