fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Найважливіше про рецидиви раку молочної залози

  Найважливіше про рецидиви раку молочної залози
  16 Червня 2023

  Найважливіше про рецидиви раку молочної залози

  Рак, як захворювання, має ряд небезпечних особливостей, і одна з них – здатність повертатися після проходження лікування. Повторна поява онкологічної хвороби називається рецидивом. Про причини, особливості, попередження та лікування рецидивуючого раку молочної залози розповідають фахівці Спеціалізованого Мамологічного Центру.

  Як відбувається рецидив раку?

  Незважаючи на сучасні досягнення медицини, лікарі не завжди можуть ефективно подіяти на всі ракові клітини в організмі пацієнта, а також їх повторне виникнення. Навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби.

  Розрізняють кілька типів рецидиву раку молочної залози:

  1. Локальний – нова пухлина з’являється у тій самій молочній залозі, у якій був виявлений попередній випадок онкологічного захворювання;
  2. Регіонарний – новоутворення починає розвиватися у лімфатичних вузлах, розташованих неподалік від молочної залози, у якій виникла перша пухлина (лімфовузли у пахвовій западині або поруч з ключицями);
  3. Віддалений, метастатичний – пухлина розвивається у будь-якому іншому органі (легенях, шлунку, кістках, печінці, молочній залозі, яка до того не була уражена патологічним процесом).

  Важливим є те, що рецидивуючий рак може відрізнятися за своїми особливостями – гормонально-рецепторним статусом, HER2- статусом, ступенем агресивності. Тому при лікуванні можуть бути застосовані інші підходи та методи, аніж при лікуванні першого випадку захворювання.

  Як розпізнати рецидив раку?

  При повторному розвитку злоякісної пухлини у молочній залозі жінка може помітити у себе такі симптоми:

  • Ущільнення у молочній залозі;
  • Асиметричність грудей;
  • Почервоніння, поява плям на шкірі;
  • Виділення з соска, зміна його форми;
  • Набряклість або ущільнення поблизу шраму від мастектомії або лампектомії.

  Набряки та почервоніння можуть спостерігатися протягом певного часу після операції, і вони не є обов’язковими ознаками розвитку раку. Крім того, після реконструкції грудей із встановленням імплантів можуть з’явитися капсулярні контрактури, які також не відносяться до злоякісних новоутворень. Але для того, щоб відокремити такі випадки від рецидиву онкологічної хвороби, слід обов’язково звертатися до лікаря для огляду і проведення консультації.

  При розвитку патологічного процесу у регіонарних лімфовузлах можуть з’явитися наступні симптоми:

  • Збільшення лімфатичних вузлів;
  • Біль у руці або втрата її чутливості;
  • Порушення процесу ковтання.

  Якщо розвивається метастатичний рецидив, симптоми залежать від місця знаходження нової пухлини. Прояви такої хвороби будуть полягати у порушенні функцій ураженого органу, відчутті болю і т.д. Для точної діагностики і лікування буде потрібна допомога спеціалістів відповідного профілю.

  Будь-які тривожні ознаки – це причина для термінового відвідування лікаря. Як і при першому випадку появи раку, при рецидиві час має дуже важливе значення для продовження життя та підвищення його якості.

  Діагностика та лікування рецидиву раку молочної залози

  При підозрі на повторне виникнення пухлини пацієнту необхідно пройти комплексне дослідження, до складу якого можуть входити:

  1. УЗД;
  2. КТ, МРТ;
  3. Мамографія;
  4. Біопсія, гістологічне дослідження фрагменту новоутворення;
  5. Імуногістохімічні дослідження;
  6. Інші методи обстеження – за показаннями.

  Для лікування рецидивуючого раку застосовуються медикаментозна терапія, хіміотерапія, променева терапія та хірургічні втручання. Якщо при першому випадку захворювання пацієнтці була проведена органозберігаюча операція, секторальна резекція, то при повторній появі пухлини кращим рішенням буде мастектомія – повне видалення молочної залози. Надалі, за відсутності протипоказань, можна буде провести пластичну операцію для реконструкції грудей.

  Чому виникає рецидив раку і як цьому запобігти?

  Одна з причин появи рецидиву – відсутність 100%-ї гарантії видалення усіх ракових клітин з організму навіть із застосуванням найбільш ефективних сучасних методів. Точно визначити ступінь ризику появи рецидиву важко, він залежить від багатьох факторів: наявність метастазів від першої виявленої пухлини, її гормонально-рецепторний статус, стадія розвитку хвороби, на якій була проведена діагностика та лікування і т.д.

  При ранньому виявленні та лікуванні раку вірогідність подальшого рецидиву буде у кілька разів меншою, ніж при пізньому початку лікування. Крім того, важливі індивідуальні особливості пацієнта, його схильність до розвитку онкологічних хвороб, наявність мутацій генів, які підвищують ризик появи пухлин. Також має значення якість медичного супроводу у післяопераційний період та дотримання усіх рекомендацій лікаря з боку пацієнта.

  Щоб зменшити ймовірність розвитку рецидиву раку після лікування, пацієнтці необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Звертатися для діагностики та лікування тільки у надійні медичні заклади з кваліфікованими профільними спеціалістами та якісним обладнанням;
  2. Регулярно проходити обстеження;
  3. Не чинити спроб самолікування;
  4. Вести здоровий спосіб життя, з повноцінним харчуванням, достатньою фізичною активністю, без шкідливих звичок.

  Головне – це впевненість у компетентності лікарів та своєчасне лікування

  Якщо жінка регулярно проходить огляди у мамолога та терміново звертається при виникненні небезпечних симптомів, вона має значно кращі шанси на повне виздоровлення при появі хвороби та відсутність рецидивів раку у майбутньому. Зі свого боку, лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру гарантують високу точність діагностики, скринінгових обстежень та якісний медичний супровід при виявленні захворювання.

  Запис на візит до центру

   Наші спеціалісти постійно мають справу з різноманітними клінічними випадками, а також безперервно підвищують свою кваліфікацію, обмінюються досвідом з колегами у нашій країні та за кордоном. Тому пацієнти, які звернулися до нас, можуть розраховувати на допомогу за будь-яких обставин. Ми забезпечуємо не тільки застосування сучасних та максимально безпечних методів, але й створюємо сприятливу психологічну атмосферу, завдяки якій жінці легше зберігати оптимістичний настрій, такий важливий для успішного лікування.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги