Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру




    Розціджування молочної залози

    Розціджування молочної залози
    Переглядів:286
    Час для читання: 4 хв.

    Розціджування грудей – це масажна процедура для усунення лактостазу – застою молока під час лактації. Цікавитеся такою послугою? Довірте цю справу досвідченим експертам Спеціалізованого мамологічного центру (СМЦ), адже це запорука ефективності, безпечності та комфорту для годуючої мами.

    Чому розціджувати груди важливо

    Застій молока (лактостаз) перешкоджає нормальному відтоку молока з молочних залоз. Така проблема поширена серед годуючих мам, особливо у перші місяці грудного вигодовування, коли адаптація організму матері до лактації ще триває.

    Ізраїльські спеціалісти з Неґевського університету Бен-Гуріона (Беер-Шева) наводять великий перелік факторів, що можуть спровокувати лактостаз. Це тривалий період між годуваннями, скорочення часу або пропуск годувань, неправильне прикладання дитини до соска або неефективне смоктання, хвороби матері чи немовляти або вроджені дефекти, коротка вуздечка язика, надмірна секреція (вироблення) молока, швидке і не поступове відлучення від грудей, тиск на груди бюстгальтером, поранення соска. Також причинами можуть стати травми, стреси, переохолодження, сон на животі. Своєчасна допомога – масаж грудей для розціджування – дуже важлива, адже вона допомагає вирішити кілька серйозних проблем:

    1. Не допустити розвитку маститу – запалення молочної залози, наслідки якого можуть завдати чималої шкоди здоров’ю;
    2. Забезпечити продовження вигодовування дитини природним шляхом;
    3. Усунути фізичний та психологічний дискомфорт для матері та дитини.

    Не менш важливо розуміти, що розціджування молочних залоз на дому без допомоги лікаря не дозволяє досягти потрібного результату. Також не варто намагатися робити це за допомогою молоковідсмоктувача, оскільки він не забезпечує вилучення молока з найбільш глибоких ділянок молочної залози.

    Кому можна робити розціджування молочної залози

    Коли жінка звертається до лікаря-мамолога, експерта з грудного вигодовування, спеціаліст оцінює стан молочної залози, аналізує наявні скарги, виявляє можливі помилки молодої мами щодо процесу вигодовування. Масаж грудей при застої молока проводиться у випадках, якщо:

    1. Спостерігається утруднене виділення молока (по краплинах);
    2. Відсутні ознаки маститу або він розвивається не більше 2 діб.

    Кому можна робити розціджування молочної залози

    Протипоказання до розціджування молочної залози

    Існують випадки, при яких розцідити груди при лактостазі не можна. Це стосується пацієнток, у яких:

    • Спостерігаються симптоми маститу, що почався більше 2 діб тому;
    • Причиною болю та дискомфорту є інше порушення, наявні тріщини сосків.

    Як відбувається розціджування грудей

    Розціджування молочних залоз (показане на фото) передбачає спеціальний масаж, який дозволяє усунути молочну пробку у протоці та забезпечити виділення молока, що скупчилося у залозі. Перед проведенням процедури потрібно погодувати дитину та легкими погладжуючими рухами розігріти груди, не доводячи до болісних відчуттів. Бажано попередньо прийняти теплий душ.

    Якщо з’явилися симптоми лактостазу, звернутися до лікарів Спеціалізованого мамологічного центру потрібно якомога швидше, адже стан може погіршуватися за лічені години, і тим часом неможливе повноцінне годування дитини. Наші дбайливі та досвідчені спеціалісти нададуть ефективну допомогу та рекомендації щодо подальшого грудного вигодовування для уникнення можливих помилок та рецидивів застою молока.

    Не вдавайтеся до самолікування при застою у грудях: як розцідити їх правильно – знають експерти СМЦ. Зателефонуйте нам, щоб запланувати візит до лікаря, напишіть повідомлення у чаті або заповніть форму запису.

    Часті запитання про розціджування грудей

    Що буде, якщо груди не розціджувати?

    Якщо розціджування молочних залоз після пологів або надалі під час вигодовування дитини не провести вчасно, стан молочної залози буде погіршуватися, збільшиться напруження, біль, дискомфорт. За короткий час може розвинутися запалення – мастит, який без ефективного лікування переходить у гнійну форму, яку неможливо вилікувати безопераційним шляхом.

    Що буде, якщо груди не розціджувати?

    Чи можна робити масаж грудей самостійно?

    Жінки часто цікавляться, як розмасажувати застій молока самостійно, але без допомоги фахівця є велика ймовірність завдати собі шкоди, травмувати молочну залозу. Для досягнення ефекту, полегшення стану потрібно володіти технікою професійного масажу, здатною усунути лактостаз. У протилежному випадку процедура буде безрезультатною, застій посилюватиметься та призведе до маститу.

    Скільки триває процедура розціджування?

    Процедура триває близько 30 хвилин. Протягом цього часу лікар методично здійснює масажні рухи для відновлення виділення молока.

    Запис на візит в центр

      Як підготуватись до розціджування?

      Перед розціджуванням потрібно прийняти теплий душ та погладжуючими рухами розігріти молочну залозу без надмірного тиску, не допускаючи больових відчуттів.