Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Часті питання про капсулярну контрактуру після пластики грудей

  Часті питання про капсулярну контрактуру після пластики грудей
  16 Травня 2024

  Часті питання про капсулярну контрактуру після пластики грудей

  У деяких жінок після збільшення грудей виникає капсулярна контрактура – ущільнення навколо ендопротезу, що утворюється із сполучної тканини. Такі утворення можуть неабияк налякати, адже пацієнтки інколи сприймають їх за пухлини і починають підозрювати розвиток раку. Але їх механізм формування та властивості зовсім інші, не пов’язані з онкологічним процесом. При появі капсульної контрактури виникає низка питань, і відповіді на найбільш поширені з них ми надамо у цій статті.

  Чому виникає капсулярна контрактура і як цього уникнути?

  Поява капсулярної контрактури – досить неприємний сюрприз, тому про профілактику його виникнення варто подбати заздалегідь. Це можна зробити, знаючи причини розвитку такого дефекту.

  1. Неправильне виконання пластичної операції – помилки при здійсненні розрізів, підборі та встановленні імпланта, недостатньо ретельне видалення залишків крові, виконання операції попри наявність протипоказань.

  На 100% захистити себе від утворення капсулярної контрактури неможливо, але вибір досвідченого, висококваліфікованого та відповідального пластичного хірурга дозволить значно знизити ризики. Найголовнішим критерієм вибору спеціаліста для виконання мамопластики має бути не ціна послуги, а саме професіоналізм лікаря.

  Обов’язково проходьте повноцінне обстеження перед операцією, яке дозволяє виявити можливі протипоказання для хірургічного втручання. Не погоджуйтеся на проведення мамопластики, якщо такі протипоказання були виявлені.

  2. Недотримання рекомендацій лікаря у період реабілітації.

  Носіння компресійного бюстгальтеру, сон на спині (не на боці або животі), регулярні контрольні огляди та перев’язки, виключення відвідувань сауни та бані і купання у басейнах чи водоймах – усі ці рекомендації мають важливе значення для профілактики ускладнень. Не нехтуйте ними, адже краще не допускати появу проблеми, ніж потім вирішувати її.

  3. Встановлення неякісного імпланту

  Сприятливі умови для утворення капсульних контрактур створюються при натиранні тканин молочної залози імплантом, його зміщенні, розриві. Якісні сучасні ендопротези мають рельєфну поверхню. Такі імпланти менше піддаються тертю при взаємодії з оточуючими тканинами, ніж гладкі, оскільки краще фіксуються. Також важливе значення має зносостійкість ендопротезу, його міцність. Слід використовувати імпланти від перевірених виробників.

  4. Травми

  Після травмування грудей можуть спостерігатися інфікування, запалення, які збільшують ймовірність виникнення ускладнень, зокрема – капсульних контрактур. Потрібно дбати про власну безпеку, щоб зменшити ризик отримання травм і розриву імплантів.

  Отже, розвиток капсулярної контрактури відбувається як природна реакція організму, його імунітету на присутність чужорідного тіла (імпланту), пошкодження, інфікування тканин. Точне дотримання порад лікаря і компетентність оперуючого хірурга дозволяють звести ризик її появи до мінімуму.

  Як відрізнити капсулярну контрактуру від інших новоутворень?

  При появі капсулярної контрактури виникає ущільнення різної товщини навколо імпланта, можливі болісні відчуття, зміна форми грудей та їх асиметричність. Але не варто самостійно робити висновки – відразу записуйтеся на консультацію до лікаря. Це допоможе перевірити наявність мамологічних захворювань, ускладнень, точно встановити діагноз і отримати адекватну медичну допомогу якомога скоріше. Спеціаліст проводить огляд, ставить питання для з’ясування можливих причин появи ущільнення, виконує УЗД для точної діагностики.

  Капсульна контрактура після пластики грудей

  Чи можна усунути капсулярну контрактуру без операції?

  На ранніх стадіях розвитку капсулярної контрактури для зупинення патологічного процесу може бути достатньо прийому вітамінів та деяких інших препаратів, проведення фізіотерапевтичних процедур, масажу. Але при погіршенні ситуації, або якщо пацієнтка звертається до лікаря на занедбаній стадії, з контрактурою товщиною кілька міліметрів, болем, деформацією грудей, розривом імплантів, – операції не уникнути. Можливі малотравматичні хірургічні втручання, ендоскопічні, зі збереженням імпланту (капсулотомія). Але у найскладніших випадках доводиться видаляти ендопротез разом з капсулою (капсулоектомія) і лікувати запалення, після чого встановлювати його знов. Деяким пацієнткам імпланти видаляють назовсім – за бажанням або при запаленні, яке не вдається усунути. Після цього проводиться мастопексія – підтяжка грудей для відновлення їх красивої форми, адже потрібно позбавитися від зайвих тканин після видалення імпланта.

  Наскільки небезпечною є капсулярна контрактура?

  Через капсулярну контрактуру може спотворитися результат пластичної операції. Можливий розвиток асиметрії грудей і навіть розрив імпланта, оскільки ущільнення тисне на ендопротез. Шкідливим для здоров’я є запальний процес, який розвивається у молочних залозах. Щоб не допустити неприємних наслідків, потрібно звертатися до лікаря по допомогу. Своєчасне і правильно підібране лікування дозволить надалі отримувати задоволення від красивої форми грудей.

  Запис на візит до центру

   •  

    

   Дізнайтеся більше інформації від досвідчених пластичних хірургів у Києві!

   Завдяки досвіду пластичних хірургів Спеціалізованого мамологічного центру, ризик ускладнень після мамопластики зведений до мінімуму. Наші лікарі проводять ретельне передопераційне обстеження, детально розповідають про підготовку та післяопераційну реабілітацію, підбирають оптимальні імпланти з урахуванням анатомічних особливостей пацієнтки. Якщо ускладнення виникають, спеціалісти нашого центру оперативно надають необхідну допомогу, щоб зберегти досягнутий результат пластичної операції і усунути дискомфорт. Потрібно лише відразу звернутися до лікаря при виникненні симптомів капсулярної контрактури, не чекаючи погіршення стану. Записатися на прийом можна за телефоном або у чаті на сайті.