fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Баланс естрогени/прогестерон!

  Баланс естрогени/прогестерон!
  29 Жовтня 2022

  Баланс естрогени/прогестерон!

  ✍️Продовження попереднього допису.

  👩‍⚕️Переважання естрогенів може бути абсолютним, коли немає овуляції, тобто прогестерон відсутній. Наявність менструального циклу не свідчить про наявність овуляції!

  Відносне переважання естрогенів – овуляція є, але прогестерону недостатньо (так звана недостатність лютеїнової фази). Найчастіша причина – недостатність будівельного матеріалу (холестерину) для синтеза достатньої кількості прогестерону.
  ☝🏻Значні стресові ситуації призводять до збільшення рівня кортизолу та пролактину, які пригнічують овуляцію та функцію жовтого тіла. Але і за таких умов вона може зберігатись з відповідним синтезом прогестерону і нівелюванням впливу стресових гормонів, якщо є достатній ресурс для синтезу.

  Нажаль, лабораторні обстеження свідчать про інше.
  Окремого посту заслуговує ще один механізм розвитку гіперестрогенних станів – їх послідуючий розпад і виведення з організму жінки. Ситуація, при якій є овуляторний цикл з достатнім рівнем прогестерону і тим не менш наявністю змін в молочній залозі, створена саме не своєчасним і достатнім метаболізмом естрогенів на рівні печінки та кішківника.

  У даному випадку вирішення питання полягає у відновленні функціонального стану кишківника і біохімічних властивостей жовчі.
  ❗️Не слід забувати, що додатковим джерелом синтезу естрогенів є жирова тканина. Тобто у відновленні балансу естрогени/прогестерон також відіграє роль відновлення структури тіла. Мова може ідти навіть не про надлишкову масу тіла, а недостатність мязевої тканини при переважанні жирової в рамках умовно нормальної ваги.

  Всі зазначені аспекти і інші, які не є предметом розгляду посту, вирішуються на консультації по нормалізації обміну речовин та гормонального балансу.
  Щоб записатись на прийом, звертайтеся, будь ласка, у контакт центр:

  📞 044-594-70-75
  📞 068-862-62-00

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги