Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Проблема раку грудей не є актуальною у молодих жінок: чи це так?

  Проблема раку грудей не є актуальною у молодих жінок: чи це так?
  6 Березня 2024

  Проблема раку грудей не є актуальною у молодих жінок: чи це так?

  У багатьох випадках повноцінному піклуванню про власне здоров’я заважають стереотипи. Зокрема, люди часто ігнорують профілактику захворювань, які начебто можуть розвинутися лише у похилому віці. У числі таких хвороб у свідомості пацієнтів нерідко опиняється й рак. Дійсно, з віком підвищується ризик розвитку онкопатологій. Але ж це не означає, що у молодому віці вони виникнути не можуть.

  Про що кажуть фахівці

  Найчастіше рак молочних залоз діагностується у жінок старше 40 років. Однак у молодих пацієнток злоякісні пухлини також виявляються. Більш того, останнім часом фахівці відмічають ріст захворюваності на цю онкопатологію у жінок віком 30-40 років. Можна зустріти суперечливу інформацію щодо того, чи є РМЗ у молодих пацієнток менш або більш агресивним, ніж у літніх жінок. Слід зазначити, що існує багато різновидів раку молочних залоз, і кожному з них властиві свої показники агресивності перебігу, схильності до метастазування. Однак саме рак молочних залоз є найпоширенішою онкопатологією у жінок віком до 40 років і найчастішою причиною смерті через рак у цій віковій групі.

  Лікування раку молочних залоз у молодих жінок має свої особливості. У цьому віці ще актуальним є питання про планування вагітності у багатьох пацієнток. Крім того, більш гостро сприймається питання про мастектомію, застосування хіміотерапії та антигормональної терапії.

  Виявлення злоякісних пухлин у цьому віці також пов’язане з деякими складнощами. Жінки до 30 років рідко проходять профілактичний огляд за власним бажанням, а скринінгові обстеження починаються лише після 35-40 років. Мамографічна щільність грудей у цей період життя є високою, тому діагностування невеликих новоутворень може бути ускладненим.

  Збільшення рівня захворюваності на РМЗ серед молодих жінок, складнощі діагностики та вибору методів лікування викликають занепокоєність у мамологів та онкологів. Тому ця тема дедалі частіше стає предметом досліджень науковців та предметом обговорень на наукових конференціях.

  Фактори ризику розвитку РМЗ у молодому віці

  Злоякісна пухлина у молочній залозі – це результат розмноження й росту перероджених клітин, які безконтрольно поділяються і не мають здатності до запрограмованої загибелі (як у нормальних клітин). Їх виникненню у молодому віці можуть сприяти:

  1. Наявність генетичних мутацій, які підвищують ризик розвитку РМЗ, зокрема, генів BRCA1, BRCA2, TP53, PALB-2, RECQL, PTEN (при виникненні РМЗ у пацієнток до 35 років є вагомі підстави для проведення генетичного аналізу, адже раннє виникнення онкопатології – характерна ознака спадкової форми раку);
  2. Гормональні розлади, пов’язані з раннім менархе (першою менструацією до 11 років), а також абортами, захворюваннями яєчників, різким припиненням лактації;
  3. Відсутність вагітностей до 30 років;
  4. Порушення обміну речовин, наявність зайвої ваги;
  5. Наявність новоутворень, які розглядаються як передрак, мають схильність до озлоякіснення (наприклад, листоподібна фіброаденома);
  6. Травми грудей;
  7. Контакт з канцерогенними речовинами, радіоактивне опромінення;
  8. Алкоголізм, наркоманія.

  Не варто боятися, потрібно діяти

  Інформація про те, що молоді жінки теж хворіють на рак молочних залоз, надається зовсім не для того, щоб залякати пацієнток. Лікарі прагнуть привернути увагу до цієї проблеми, щоб врятувати якомога більше життів. Кожній дівчині варто розуміти, що з молодих років вже слід уважно ставитися до профілактики раку, вміти розпізнавати його основні симптоми, проводити регулярні самообстеження. А якщо у її випадку є фактори ризику (гормональні розлади, аборти в анамнезі), обтяжений сімейний анамнез (коли РМЗ та/або рак яєчників був діагностований у родичів), увага до здоров’я грудей неодмінно має бути на належному рівні. При будь-яких підозрах та з будь-якими питаннями потрібно відразу йти до лікаря-мамолога, не відкладаючи на потім, не вдаючись до самолікування, не беручи на власний рахунок випадки інших жінок, взяті з життя або з інтернету.

  Проблема рака груди не актуальна у молодых женщин: так ли это?

  Діагностика та лікування раку у СМЦ

  Спеціалізований Мамологічний Центр у Києві готовий надати всебічну допомогу жінкам у забезпеченні контролю над здоров’ям грудей. Діагностика на сучасному обладнанні для УЗД молочних залоз та мамографії, можливість здати лабораторні аналізи, виконати різні види біопсії, проконсультуватися з кращими фахівцями у сфері мамології та онкології – все це пропонує СМЦ. Якщо виявиться певна проблема, наші лікарі знайдуть оптимальне рішення. У нас доступні різні методи лікування новоутворень як доброякісного, так і злоякісного характеру.

  Запис на візит до центру

   •  

   Запишіться на консультацію до лікаря-мамолога. Для цього можна зателефонувати нам або замовити зворотний дзвінок, написати адміністратору у чаті або заповнити онлайн-форму на сайті.