
Міфи про хіміотерапію
Чи правда, що хіміотерапія «застаріла»? Більше шкодить чи допомагає? Ці та інші питання коментує хіміотерапевт, клінічний онколог Хмель Анна Василівна.
⠀
Хіміотерапія завжди викликає нудоту, блювання, слабкість та інші неприємні побічні ефекти.
⠀
Насправді все індивідуально. Один і той самий препарат різні люди переносять по-різному. Крім того, деякі ліки можуть взагалі не викликати таких симптомів, як нудота чи блювання.
На сьогодні активно розвивається «супровідна терапія » — разом з хіміотерапією пацієнт отримує цілий набір ліків, які ослаблюють нудоту, прискорюють відновлення клітин крові, зменшує прояви інтоксикації організму. В Мамологічному центрі призначають ефективну супровідну терапію, яка зменшує неприємні побічні ефекти хіміотерапії.
⠀
Термін життя без хіміотерапії довше, ніж з хіміотерапією.
⠀
Це твердження намагались довести доктори медичних наук Алан Левін і професор Шарль Матьє. Нібито більшість пацієнтів, які отримують хіміотерапію, помирають саме від хімії, а не від раку. Але є багато досліджень котрі цю теорію спростовують.
Хіміотерапія — це лікування. І, як у будь-якого лікування, у неї бувають побічні ефекти. Вони бувають від будь-яких ліків, після хірургічних операцій, але твердження, що хіміотерапія зменшує тривалість життя є хибним.
⠀
Метастази виростають з «стовбурових клітин раку», які «хімія» все одно не вбиває.
⠀
Причини виникнення метастазів у різних пухлин дуже різні. Важливо знати — «стовбурових клітин раку» не буває. Хіміотерапія впливає на всі метастази, де б вони не були. Виняток — метастази в головному мозку, куди проникають не всі препарати. У цих випадках призначають індивідуальне лікування.
⠀
Хіміотерапія — це важливий етап лікування раку. Обговоріть з вашими лікарями усі питання, що вас хвилюють. Адже хіміотерапія допомагає врятувати життя.
⠀
Для запису до лікарів Спеціалізованого мамологічного центру телефонуйте :
⠀
044-594-70-75
068-862-62-00