fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Де, як і коли робити УЗД молочних залоз?

  Де, як і коли робити УЗД молочних залоз?
  13 Березня 2021

  Де, як і коли робити УЗД молочних залоз?

  Діагностувати захворювання жіночої молочної залози можна багатьма способами. Кожна жінка повинна знати, що таке УЗД молочних залоз, коли робити процедуру правильніше за все. Звичайно, що найдоступніший і поширений варіант – самообстеження. Таке обстеження потрібно проводити щомісяця під час менструального циклу. Обумовлюється це тим, що саме в цей період ймовірність виявлення патології збільшується в 2 – 3 рази.

  Коли правильно робити УЗД молочної залози?

  Другим за поширеністю методом обстеження є проведення УЗД. Призначається проведення процедури гінекологом, терапевтом, мамологом – все залежить від того, до якого лікаря ви звернулися в першу чергу. Лікар підкаже вам, де провести УЗД молочних залоз, в який день циклу це потрібно робити.

  Він також повинен пояснити вам, що УЗД є безпечним методом обстеження і може надати інформацію про стан вашого здоров’я. Існує декілька причин, які допоможуть вам зрозуміти, коли потрібно робити УЗД молочної залози:

  • необхідність підтвердити або заперечити наявність кісти
  • систематичне проведення обстеження
  • як додатковий метод обстеження при гінекологічних патологіях (відносяться до порушення функції яєчників)
  • при виборі комбінованих оральних контрацептивів
  • перед проведенням процедури ЕКО
  • болючі відчуття в молочних залозах
  • з’явилися почервоніння, нерівності та інші порушення на молочних залозах
  • порушення симетричності грудей
  • коли є доброякісні і злоякісні утворення в матці і яєчниках
  • під час реабілітації після пластичній операції
  • при травмуванні
  • в якості підтвердження мастопатії.

  Дані передумови говорять вам тільки про необхідності проведення УЗД, але не вказують на те, коли робити УЗД молочних залоз. Через це розберімось і з цим питанням.

  УЗД молочних залоз: коли правильно робити, чому

  Проведення УЗД молочної залози під час менструального циклу треба виконувати чітко за вказівкою лікаря. Так ви уникнете встановлення неправильних діагнозів, зможете забезпечити собі більш якісне лікування і збережете себе від зайвих хвилювань і клопотів, а також непотрібних походів до лікаря.

  На проведення УЗД молочних залоз день циклу має безпосередній вплив. Якщо у вас цикл регулярний, тоді обстеження призначають з 1-го по 10-й день. Тобто, проводити процедуру слід одразу, як тільки закінчаться об’ємні кров’янисті виділення. Причиною такої чіткості є підвищення гормонів в організмі в даний період часу. Під час овуляції вони досягають свого апогею, що негативно впливає на ультразвукову картинку і, відповідно, на підсумковий результат. УЗД молочних залоз і на який день циклу робити процедуру, все ж додатково потрібно проконсультуватися у лікаря-мамолога, який вас лікує.

  В які дні УЗД молочних залоз робити можна, а в які ні

  Щоб було більш зрозуміло, чому так важливо дотримуватися часових меж проведення УЗД, розгляньмо фази менструальних циклів і що відбувається в організмі в цей час:

  • Перша фаза циклу. Її ще називають фолікуліновою. На даному етапі молочні залози не мають змін.
  • Друга фаза циклу. Це безпосередньо овуляція.
  • Третя фаза циклу. Або лютеїнова фаза. Відбувається розширення протоків і альвеол, які впливають на збільшення об’єму молочних залоз.

  Як ми бачимо, відповідь на питання, коли краще робити УЗД молочних залоз, очевидна – під час першої фази менструального циклу. Але що робити, якщо у вас ненормований цикл або він уже закінчився, а необхідність проведення процедури залишилася?

  Не треба впадати у відчай, тому що вихід завжди є.

  Коли робити УЗД молочних залоз при нерегулярному менструальному циклі або вагітності

  Нерегулярність менструального циклу не можна назвати нормальним явищем. Але і виключенням вона теж не поступається. Просто такі явища часто зустрічаються в медичній практиці. Також потрібно згадати і період менопаузи, коли менструації у жінки відсутні в принципі.

  В даному випадку принциповість питання в тому, коли можна робити УЗД молочних залоз, відпадає. Процедура може проводитися в будь-який зручний для вас день.

  Окремим випадком є вагітність. Практика показує,що, з огляду на сильний гормональний сплеск, в цей період чітко виявити хворобу або негативні зміни в молочних залозах буде практично неможливо. Тому робити УЗД буде недоцільно. Виключенням з того, коли робити УЗД молочних залоз в даній ситуації, може стати підозра на онкологію. Але й тут можна обійтися іншими методами обстеження.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги