fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Профілактика раку шкіри влітку – поради онкодерматолога!

  Профілактика раку шкіри влітку – поради онкодерматолога!
  21 Вересня 2023

  Профілактика раку шкіри влітку – поради онкодерматолога!

  Один з небезпечних факторів, здатних викликати рак шкіри, – ультрафіолетове проміння. Саме влітку загроза є найбільшою, адже сонячне проміння стає інтенсивнішим, а всім нам так хочеться приємно провести час на природі та отримати красиву засмагу. Онкодерматолог Спеціалізованого Мамологічного Центру розповість про те, як вберегти шкіру від шкідливого впливу УФ-променів, кому потрібно утриматися від активного засмагання та у яких випадках слід звертатися до лікаря.

  Як ультрафіолет викликає рак шкіри?

  Сонячне світло містить промені різних частин спектру – видиме світло, інфрачервоні та ультрафіолетові промені. Ультрафіолет, потрапляючи на живі клітини, здатний впливати на їх спадковий матеріал – молекули ДНК. Якщо вони пошкоджуються, клітина може набути здатності до необмеженого поділу, у результаті чого з неї виникне пухлина.

  У нашому організмі є певні засоби захисту від такого онкогенного впливу:

  1. У шкірі є пігмент меланін, який поглинає значну частину ультрафіолету, вберігаючи від нього живі тканини;
  2. Якщо УФ-промені все ж викликали пошкодження ДНК, вони можуть бути виправлені за допомогою спеціальних внутрішньоклітинних систем репарації;
  3. Наша імунна система здатна виявляти та знищувати перероджені клітини.

  Але навіть такий багаторівневий природний захист не здатний на 100% вберегти нас від раку шкіри. Спадкова схильність до виникнення пухлин, недотримання правил здорового способу життя, шкідливі екологічні і виробничі фактори підвищують ризик появи злоякісних новоутворень. А неправильне засмагання під час відпочинку або вимушене перебування на сонці у робочий час зумовлює потрапляння такої кількості ультрафіолету на шкіру, що загроза появи онкозахворювання суттєво зростає.

  Як зменшити ризик появи раку шкіри влітку?

  Потрібно відповідально ставитися до захисту шкіри від сонячного проміння:

  • Не знаходьтеся на сонці у найбільш спекотний період доби – з 11-ї до 16-ї години. Дітям та підліткам взагалі не варто засмагати під прямим сонячним промінням.
  • Пам’ятайте про те, що вода, пісок, інші світлі поверхні відбивають велику частку сонячних променів, і це підвищує ризик появи опіків шкіри.
  • Використовуйте світлий, легкий одяг з натуральних тканин, який прикриває шкіру, а також капелюхи, які захищають обличчя від проміння.
  • Застосовуйте якісні сонцезахисні засоби, які підходять вам. Вони мають певний показник SPF (sun protection factor – сонцезахисний фактор) та забезпечують протидію певному спектру променів (UVA, UVB). Якщо ви плануєте перебувати під прямим сонячним промінням, слід наносити засіб з більшим показником SPF, а у затінку – з меншим. Перевіряйте склад на вміст компонентів, які викликають у вас алергію. Потрібно правильно використовувати такі креми чи спреї, наносити їх тільки на очищену шкіру, за 15-30 хвилин до виходу на вулицю. Варто пам’ятати, що під час купання у водоймах вони змиваються, тому через кілька годин потрібно повторно наносити засіб. Не слід повністю покладатися на сонцезахисні засоби: навіть при їх застосуванні не зловживайте засмагою!
  • Відмовтеся від відвідування солярію.

  Регулярно стежте за станом шкіри, щоб вчасно виявляти тривожні симптоми.

  Навіть якщо людина один раз отримує сонячний опік, це може у майбутньому створити сприятливі умови для виникнення онкологічного захворювання шкіри, тому не можна втрачати пильність. Потрібно уважно слідкувати за дітьми влітку, адже саме у дитячому віці часто бувають сонячні опіки. Малюки ще самі не розуміють, що довго знаходитися на сонці шкідливо, а їх шкіра є тонкою та вразливою.

  Сонячний опік – це загроза не тільки для шкіри. Під час надмірного засмагання людина може отримати тепловий удар, який призводить до значного погіршення загального самопочуття та є особливо небезпечним для людей з хворобами нервової і серцево-судинної системи.

  Кому варто бути особливо обережним?

  Деякі люди мають підвищений ризик захворювання на рак шкіри, їм варто ставитися до профілактики цієї хвороби ще більш серйозно. Онкодерматологи попереджають про такі фактори ризику:

  1. Наявність передракового стану за результатами обстеження шкіри;
  2. Наявність родичів, у яких був діагностований рак шкіри;
  3. Світлий колір шкіри та світле або руде волосся;
  4. Схильність до утворення сонячних опіків;
  5. Наявність ластовиння, великої кількості родимок;
  6. Поява родимок у дорослому віці (особливо – після 40 років);
  7. Контакт з канцерогенними речовинами (наприклад, на робочому місці);
  8. Зараження вірусом папіломи людини;
  9. Наявність кератозу;
  10. Постійне подразнення, розтирання певних ділянок шкіри (наприклад, у місці контакту з протезом).

  Людям з групи ризику варто проходити регулярні щорічні обстеження у онкодерматолога. Під час консультацій можна не тільки дізнатися поради щодо більш ефективної профілактики раку, але й оцінити стан шкіри, виявити найперші ознаки захворювання, які неможливо визначити без допомоги лікаря.

  Коли потрібно терміново звертатися до онкодерматолога?

  Обов’язково запишіться до онкодерматолога у найближчий час у таких випадках:

  1. Ви отримали сильні сонячні опіки;
  2. На шкірі з’явилися темні або світлі плями, з незвичною текстурою, лущенням поверхневого шару, тріщинками, виразками;
  3. Помітно збільшилася кількість родимок чи інших шкірних утворень, або вони почали активно рости і змінюватися, деформуватися;
  4. Ви травмували родимку, бородавку чи інше утворення;
  5. У вас з’явилися будь-які підозри на онкологічне захворювання шкіри.

  Консультація онкодерматолога у СМЦ

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі ви можете проконсультуватися з онкодерматологом. Лікар не тільки огляне та розпитає вас про скарги на здоров’я шкіри, але й об’єктивно оцінить її стан за допомогою дерматоскопа. Це прилад, який дозволяє детально обстежити проблемні ділянки шкірного покриву, визначити його найменші зміни. У нашому центрі для діагностики використовується сучасний дерматоскоп ILLUCO IDS-1100, який дозволяє отримати чітке збільшення зображення шкіри.

  Запис на візит до центру

   Онкодерматолог допоможе визначити – чи належите ви до групи ризику за захворюванням на рак шкіри, надасть індивідуальні рекомендації. При необхідності буде призначене ефективне лікування. Завітайте до СМЦ за попереднім записом, для цього потрібно зателефонувати або заповнити заявку на нашому сайті.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги