Специализированный Маммологический Центр

    Запис на візит до центру






    Запис на прийом
    Злоякісна пухлина

    Рак молочної залози

    Профілактика, діагностика і лікування раку молочної залози у жінок в Мамологічній клініці

    Одна з найскладніших патологій, з якою ми стикаємося в щоденній роботі,- злоякісна пухлина молочної залози. Її проявів може бути дуже багато. Їх вплив на організм жінки згубний. Усвідомлення її наявності в організмі катастрофічне для психіки. Але! Тішить, що рішення ефективного лікування є! Особливо, якщо злоякісну пухлину молочних залоз діагностують на ранній стадії.

    Злоякісна пухлина молочної залози являє собою новоутворену тканину, здатну руйнувати місце свого народження і поширюватися в організмі, руйнуючи інші тканини, органи і системи, в тому числі життєво важливі. В кінцевому підсумку пухлина вбиває організм і гине сама.

    Злоякісні пухлини молочних залоз різносторонні за походженням. Частіше всього вони зароджуються в залозистій тканині. Причиною появи можуть бути вроджені (BRCA 1\2 мутації, синдром Коудена, Неймегена і т.п.) або набуті внаслідок неправильного способу життя, генетичних мутацій клітин. Злоякісний процес утворення пухлини може виникнути в з’єднувальній і жировій тканинах, які формують молочну залозу, в шкірі, що покриває залозу, в лімфатичних і кровоносних судинах, нервах.

    Класифікація раку на основі приналежності тканині, з якої походить пухлина

    • рак (епітеліома злоякісна) походить із епітеліальної тканини;
    • саркома – із з’єднувальної тканини;
    • карциносаркома – змішана пухлина з епітеліальної і з’єднувальної тканини;
    • нейроендокринні пухлини;
    • ендотеліальні і мезотеліальні;
    • пухлини нервової системи;
    • пухлини з ембріональних залишків;
    • трофобластичні пухлини;
    • змішані пухлини.

    Частіше всього для описання пухлини і планування грамотного і ефективного лікування в кожному окремому випадку захворювання клініцисти користуються міжнародною класифікацією по системі TNM. Ця система дозволяє описати кожне конкретне новоутворення по об’єму первинного утворення, ступеня його поширення в лімфатичні вузли та інші органи. Саме на основі цієї системи класифікації були випрацювані 5 груп класифікації ракової пухлини – від 0 до 4-ї. Чинників, які впливають на характер і темпи розвитку злоякісного утворення, безліч. Однак, свіжа статистика підтверджує, що рак, виявлений на перших стадіях, повністю виліковний в 94 % випадків. Проблема знаходиться в тому, що на перших стадіях захворювання рідко має виражену симптоматику, болючість, пальповані ущільнення. Так, у пацієнток з множинними фіброаденомами в 2 % випадків утворення мають злоякісний характер.

    Молочна залоза: особливості діагностики раку

    Виявити утворення в молочній залозі не складно, якщо воно досягло розмірів з велику горошину і більше. Спеціалісти з невеликим досвідом діагностики, сама жінка під час самообстеження можуть це зробити. Дійсно складно правильно розпізнати і якісно класифікувати таку “знахідку”: це доброякісне чи злоякісне утворення, не пропустити ознаки злоякісного процесу на фоні інших, не упустити тривожні симптоми через халатність або недосвідченість.

    Наші лікарі ставляться до діагностики дуже трепетно – саме цей фундаментальний процес якісного вивчення захворювання є визначальним в успіхові лікування. Саме такий ретельний підхід до обстеження кожного новоутворення з “тривожними” ознаками злоякісного процесу цілою командою спеціалістів з багаторічним досвідом діагностики і лікування патологій молочних залоз дозволяє нам успішно проводити лікування раку, давати експертну думку в складних і спірних випадках, заперечувати страшні діагнози, якщо грунту для таких в дійсності немає.

    Профілактика захворювань молочної (грудної) залози

    На жаль, нам не часто вдається виявити злоякісні пухлини на початкових стадіях, але це лише в силу безпечного ставлення людей до свого здоров’я і до вистражданної роками практики рекомендацій проходити профілактичні огляди щорічно. А виявити онкологію на ранніх стадіях за допомогою скринінгових досліджень можна і потрібно.

    Для діагностики ми застосовуємо такі методи:

    • рентгенологічний (мамографія);
    • ультразвуковий з режимом еластографії;
    • імунологічний;
    • цитологічний;
    • гістологічний;
    • імуногістохімічну верифікацію.

    Ефективне лікування захворювання раку молочної залози

    Так, ми успішно лікуємо рак молочної залози, але не будемо приховувати: лікування злоякісного захворювання – це для всіх витратний фізично, матеріально, психологічно процес. На жаль, в нашій країні, завдяки страху “піти до лікаря”, онкопатології виявляються частіше в занедбаних формах. Це ускладнює і процес лікування, і процес відновлення після лікування.

    Лікування онкопатології грудей в Києві ми починаємо з обов’язкової морфологічної верифікації процесу і оцінки ступеня його поширеності. Високий рівень якості діагностики і ретельність у вивченні дозволяють нам здійснювати експертний контроль також і для раніше поставленого діагнозу пацієнту в інших медзакладах (“друга думка”). Також проводимо ретельну діагностику всього організму, оцінку його функціональних можливостей.

    Злоякісні пухлини молочних залоз ми лікуємо, застосовуючи наступні методи:

    Хірургічний – базується на принципах абластики і антибластики (комплекси заходів, направлені на профілактику поширення злоякісних клітин пухлин в організмі і знищенні розсіяних в операційному полі клітин злоякісної пухлини). За неблагоприємного прогнозу оперативне втручання називають умовно радикальним, ми виконуємо паліативні і симптоматичні операції для покращення якості життя пацієнта, зменшення об’єму пухлини або робимо операції в зв’язку з ускладненнями хвороби, що загрожують життю. Симультанні операції виконуються при первично-множинних пухлинах.

    Поєднані операції – це операції, під час яких видаляють не тільки пухлину, але й органи з доброякісними патологічними процесами. Комбіновані операції застосовуються під час проростання пухлини в суміжні органи.

    Ми не є активними прибічниками радикальних методів лікування в будь-яких складних ситуаціях. Застосовуємо цей метод, коли дійсно це необхідно, успішно поєднуючи з відновлювальними пластичними операціями.

    Променева терапія застосовується як самостійний, так і допоміжний метод лікування. Вибір методики опромінення залежить від локалізації пухлини, глибини її залягання, особливостей гістологічної будови і характеру росту. Основна мета променевої терапії – максимальне знищення пухлини і мінімальний збиток незмінним тканинам. Однак, для застосування цього інструменту є ряд протипоказань: туберкульоз в активній фазі, цукровий діабет, серцево-судинна недостатність, генералізація опухолевого процесу, розклад пухлини, загроза кровотечі, запальні та інфекційні процеси, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

    Хіміотерапевтичне лікування. За рахунок цитостатичної і цитотоксичної дії хіміотерапевтичні препарати знищують опухолеві клітини. Хіміотерапія може бути призначена після операції (ад’ювантна) і перед (неад’ювантна). Вона також може застосовуватися як самостійно, так і в комбінації з хірургічними і променевими методами.

    Гормонотерапія застосовується під час гормональних і гормонозалежних пухлин для досягнення їх зворотного розвитку. Цей метод терапії може бути аблятивним (оперативним) і медикаментозним.

    Імунотерапія, яка успішно застосовується при лікуванні онкопатологій, враховує їх біологічні особливості утворення і розвитку.

    Симптоматичне лікування застосовується при генералізованих формах злоякісних захворювань і направлене на покращення якості життя.

    Якщо ви вже зайшли сюди і заглибились у вивчення цієї теми, скоріше всього, вас щось турбує, є питання, страхи або скарги? Ви можете покластися на наш вражаючий і успішний досвід допомоги хворим з онкологічними хворобами молочних залоз, через це запам’ятайте нашу головну рекомендацію – не зволікайте! Кого б ви не обрали і куди б ви не звернулися, просто дійте! Час – основний козир, особливо у лікуванні злоякісних пухлин та інших грудних захворювань (раку, саркоми) молочної залози у жінок.

    Спеціалізована клініка (Київ)

    Наш мамологічний центр надає послуги по діагностиці та лікуванню наступних захворювань:

    • високодиференційована аденокарцинома молочної залози;
    • маститоподібний рак молочної залози;
    • набрякло-інфільтративний рак молочної залози;
    • високодиференційований рак молочної залози;
    • протокова карцинома in situ молочної залози.

    Наші висококваліфіковані спеціалісти поставлять точний діагноз і призначать ефективне лікування.

    Запис на візит до центру