Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом
  Комп’ютерна томографія

  Комп’ютерна томографія в Києві

  Комп’ютерна томографія черевної порожнини – рентгенологічний метод дослідження, який застосовується в мамології для визначення ділянок ураження організму поза межами молочних залоз. Комп’ютерна томографія малого тазу (КТ) має певне променеве навантаження, через це повинна призначатися тільки у відповідності з чіткими показаннями.

  Сьогодні в основному застосовується багатозрізова спіральна (мультиспіральна) комп’ютерна томографія (МСКТ), яка дозволяє в рази зменшити променеве навантаження на організм, у порівнянні зі звичайною томографією. Під час такого обстеження, всього лише за один оберт рентген-трубки навколо пацієнта, КТ-обладнання дозволяє одержати від 16 до 640 “зрізів-зображень” органів тіла пацієнта, що досліджуються. З кожним роком така кількість зрізів виробниками КТ-обладнання постійно збільшується.

  Існує декілька видів МСКТ комп’ютерної томографії: звичайне обстеження, МСКТ-дослідження з контрастуванням кишківника, МСКТ-дослідження з внутрішньовенним контрастуванням і ПЕТ-КТ. Спіральна комп’ютерна томографія з внутрішньовенним контрастуванням дозволяє чітко візуалізувати органи і тканини, які більше за інших накопичують рентген-контрастну речовину з тканин організму в різні фази дослідження, що, в свою чергу, дозволяє говорити про наявність чи відсутність змін функцій органів і систем.

  Комп’ютерна томографія органів черевної порожнини дозволяє також вивчити відхилення від нормальної анатомії, походження і природу виявленого утворення, якщо таке діагностували, його характер (доброякісне чи злоякісне), в гіршому випадку, визначитись зі ступенем поширення раку, і призначити ефективне лікування, у відповідності зі світовими стандартами.

  ПЭТ- КТ – це модифікація комп’ютерної томографії, під час якої в організм вводиться не рентген-контрастна речовина, а радіоізотопний препарат. Після його введення проводиться оцінка його накопичення в тканинах і органах і робиться висновок про відсутність чи наявність пухлини та ступеня її поширення.

  В Спеціалізованому мамологічному центрі (Київ) на основі досвіду і рекомендацій європейських (ESMO) і американських (NCCN) спільнот онкологів , розроблені і введені чіткі показання до призначення МСКТ (комп’ютерної томографії). Ми призначаємо і проводимо МСКТ органів грудної порожнини, органів черевної порожнини, органів малого тазу в таких випадках:

  — підтверджений гістологічним дослідженням рак молочної залози, коли для вибору правильної тактики лікування необхідно виключити наявність окремих метастазів;
  — вперше виявлені додаткові утворення органів черевної порожнини, заочеревинного простору або порожнини малого тазу під час УЗД;
  — підозра на продовження хвороби при формах раку молочної залози, які раніше лікувалися;
  — первинно-множинні раки;
  — неоперабельний і місцевого поширення рак молочної залози;
  — не лікований, раніше виявлений рак молочної залози (пацієнтка відмовилась від лікування).

  Запис на візит до центру