
ТОП МАРНИХ ОБСТЕЖЕНЬ в МАМОЛОГІЇ!
📍Онкомаркер Са 15-3.
Він не інформативний у діагностиці раку молочної залози. Цей онкомаркер може бути підвищений, а раку немає, і так само навпаки. Цей тест використовується для контролю встановленого діагнозу «рак молочної залози». Навіть у разі виявлення раку, ми не рекомендуємо даний аналіз, так як існують інші, більш інформативні методи.
📍МРТ молочних залоз як метод скринінгу.
Усім поспіль МРТ молочних залоз проводити не потрібно. Це затратно, недоцільно. Проводимо лише пацієнтам при наявності показань. Починаємо з УЗД молочних залоз та мамографіі.
📍Усім поспіль здавати аналіз крові на генетичний тест BRCA1, BRCA2.
Цей тест проводиться, якщо у ваших рідних було виявлено рак. Близько 10% всіх випадків раку молочної залози та яєчників пов’язані з мутаціями BRCA1, BRCA2. Вони можуть передаватися від батька та матері. Ризик одержання мутації становить 50%. Такі пухлини зазвичай розвиваються до 40-45 років і протікають більш злоякісно.
📍Проходити МРТ гіпофіза при незначній гіперпролактинемії.
Якщо пролактин трохи підвищений, але у вас немає проблем зі здоров’ям, регулярний менструальний цикл, є овуляції, немає виділень із молочних залоз- це чудово. Це не лікуємо, МРТ гіпофізу не проходимо.
📍Проводити тонкоголкову аспіраційну біопсію (ТАБ) при підозрі на рак.
Запам’ятайте, якщо є підозра, робимо core -біопсію (трепанбіопсія). ТАБ при щільних утвореннях нас тільки заплутує. Теж стосується і фіброаден, діагноз фіброаденома виставляється після трепанбіопсії.
З турботою про ваше здоров’я.
Щоб записатись на прийом, звертайтеся, будь ласка, у контакт центр:
📞 044-594-70-75
📞 068-862-62-00