Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Поради для жінок із підвищеним ризиком розвитку РМЗ

  Поради для жінок із підвищеним ризиком розвитку РМЗ
  18 Квітня 2023

  Поради для жінок із підвищеним ризиком розвитку РМЗ

  Захворіти на рак грудей може кожний, тому піклуватися про профілактику цієї хвороби потрібно усім. Але у деяких людей ризик захворювання виявляється більшим, ніж у інших. Як визначають ризик розвитку раку молочних залоз? Що слід робити, якщо він виявився високим? Візьміть до уваги корисні поради від лікарів Спеціалізованого мамологічного центру.

  Які фактори підвищують ризик розвитку раку молочних залоз?

  Рак виникає, коли клітини органу змінюються за будовою, відбувається їх неконтрольований поділ та втрачається здатність гинути, внаслідок чого утворюється пухлина. Онкологічний процес може початися, якщо на тканини діють канцерогенні хімічні речовини, радіація, інфекції, або через мутації генів. Зміни гормонального фону в організмі також здатні призвести до розвитку онкології, і саме вони найчастіше викликають появу раку молочних залоз, тому що їх тканини дуже сприйнятливі до дії гормонів.

  Ризик виникнення раку грудей підвищують:

  1. Жіноча стать (рак грудей буває й у чоловіків, але приблизно у 100 разів рідше, ніж у жінок);
  2. Похилий вік;
  3. Пізній початок менопаузи (після 55 років) та раннє менархе (до 11 років)
  4. Ендокринні захворювання;
  5. Тривале або неправильне використання гормональних препаратів, оральних контрацептивів;
  6. Контакти з канцерогенами на робочому місці;
  7. Проживання у місцевості з хімічним або радіаційним забрудненням;
  8. Тютюнопаління та алкоголізм;
  9. Випадки захворювання на рак молочних залоз та яєчників серед родичів (мутації у генах BRCA1, BRCA2, PALB-2, TP53, PTEN, RECQL і деяких інших).

  Високий ризик раку грудей. Консультація мамолога у Києві

  Аналізи для визначення ризику раку молочних залоз

  Відкривши зв’язок між мутаціями певних генів та появою злоякісних пухлин, медики почали використовувати генетичні аналізи для розрахунку ризику розвитку раку. Так, якщо дослідження генів BRCA1 та BRCA2 виявляє їх мутації, це означає, що ризик появи раку молочних залоз у пацієнта є підвищеним (приблизно 65% – при змінах у гені BRCA1 та близько 45% при змінах BRCA2). Зростає також вірогідність появи онкології у молодому віці. Такий аналіз особливо корисний у тих випадках, коли у пацієнта є випадки РМЗ у сімейному анамнезі або у когось з його родичів виявлені мутації цих генів. Хоча пройти це дослідження може будь-яка людина, щоб мати правильне уявлення про власні ризики.

  Високий ризик розвитку РМЗ: що робити?

  Якщо жінка потрапляє у групу ризику (за результатами генетичного аналізу, при виявленні раку у родичів, через дисбаланс гормонів тощо), їй потрібно приділяти максимум уваги профілактиці раку молочних залоз. На жаль, не існує способу повністю усунути цей ризик, але можна зменшити його, якщо дотримуватися порад від мамологів.

  Приймайте гормональні препарати тільки за призначенням лікаря

  Самолікування гормональними препаратами може призвести до катастрофічних проблем із здоров’ям, які важко або неможливо виправити. Використовувати гормональні контрацептиви також потрібно після консультації з лікарем (гінекологом, ендокринологом). Ніколи не перевищуйте рекомендовану дозу та термін лікування, не припиняйте прийом препарату різко, якщо за інструкцією потрібно завершувати курс поступово.

  Відмовтеся від шкідливих звичок

  Складові тютюнового диму чинять канцерогенний вплив, тобто сприяють перетворенню здорових клітин на злоякісні. Алкоголь впливає на рівень жіночих статевих гормонів та може викликати їх дисбаланс. Відмова від спиртного та паління допомагає не тільки знизити ризик розвитку раку, але й зберегти на довгі роки красу та пружність шкіри, а отже, й привабливий вигляд бюсту.

  Обирайте кращий час для першої вагітності та не відмовляйтеся від грудного вигодовування

  Не дивлячись на те, що й вагітність, і лактація пов’язані з гормональними сплесками, здатними вплинути на розвиток пухлин, вони все ж таки є важливими етапами у житті жінки. Повна відсутність цих процесів негативно впливає на жіноче здоров’я, також як і здійснення абортів, відмова від грудного вигодовування (без медичних показань) або раннє та різке припинення лактації. Це пояснюється більшою кількістю менструальних циклів, що відбулися та впливали на коливання гормонального фону.

  Високий ризик раку молочних залоз

  Якщо ризик дуже високий

  Якщо у жінки є генетичне порушення, яке обумовлює високий ризик розвитку раку молочних залоз, або раніше було виявлене та вилікуване онкологічне захворювання, яке може рецидивувати, потрібні більш дієві заходи профілактики. Лікар може призначити прийом спеціальних препаратів. Можливе навіть завчасне видалення молочних залоз, але такий крок є дуже радикальним, тому що він спричиняє косметичний дефект та психологічний дискомфорт. Як не дивно, але й така операція знижує ризик виникнення раку не на 100, а на 90-95%.

  Цікавить профілактика раку молочних залоз?

  Дізнайтеся більше про попередження цього захворювання на консультації у лікаря у Спеціалізованому мамологічному центрі. Наш спеціаліст проведе огляд, вивчить анамнез, визначить найважливіші фактори ризику і надасть поради з урахуванням ваших індивідуальних особливостей.

  Запис на візит до центру

   Записатися на прийом та дізнатися більше про послуги нашого центру можна за телефоном, вказаним на нашому сайті.

   Теги