Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом

  Поговоримо про гінекомастію у чоловіків…

  Поговоримо про гінекомастію у чоловіків…
  13 Березня 2021

  Поговоримо про гінекомастію у чоловіків…

  Як не дивно і не по-чоловічому це звучить, але у деяких чоловіків з підліткового віку починають рости груди. Частота гінекомастії, що зустрічається, складає від 50 % до 70 % серед здорових підлітків від 13 до 14 років, близько 40 % у чоловіків молодого віку, до 60 – 70 % у похилих чоловіків.

  Гінекомастія – патологія грудних залоз у чоловіків, яка проявляється одностороннім і двостороннім збільшенням їх розміру внаслідок гіпертрофії залозистої або жирової тканини. Характерною ознакою є ущільнення в грудній залозі. У грудях відчувається тяжкість і болючість під час дотиків. Дана хвороба може пройти самостійно, однак частіше застосовується консервативне лікування.

  Причинами може бути спадковий фактор, гормональні порушення. Частіше гінекомастія виникає у спортсменів, які залишили тренування.

  Розрізняють:

  1. Справжню гінекомастію – коли груди збільшуються за рахунок залозистої тканини. Під соском пальпується щільне утворення, а на УЗД лікар ультразвукової діагностики виявляє залозисту тканину.
  2. Хибна гінекомастія або ліпомастія – коли груди збільшуються за рахунок жирової тканини. В основному ліпомастія спостерігається у чоловіків з ожирінням.
  3. Змішана гінекомастія – поєднання проявів справжньої та хибноїгінекомастії, переважає або жирова, або залозиста тканина.

  Милі дами, проявіть увагу до ваших чоловіків у випадку будь-яких підозр на подібну патологію. Запишіть на прийом до мамолога – проблема вирішиться. Немає потреби жити в дискомфорті і соромитися свого тіла.