Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Питання про здоров’я молочних залоз

  Питання про здоров’я молочних залоз
  10 Червня 2024

  Питання про здоров’я молочних залоз

  Жінки частенько забувають про консультації мамолога або ніяк не можуть виділити на це час через зайнятість. Але питання щодо здоров’я молочних залоз виникають чи не щодня. У цій статті ми надамо відповіді на деякі з них від лікарів Спеціалізованого мамологічного центру. Однак нагадуємо про необхідність профілактичних оглядів мамолога, на яких ви можете отримати повноцінну консультацію від спеціаліста, з урахуванням особливостей вашого організму.

  1. Я регулярно проводжу самообстеження грудей. Чи достатньо цього для вчасного виявлення хвороб?

  Вміти правильно проводити самообстеження і не забувати робити його щомісяця – це дуже добре. Але слід пам’ятати про кілька важливих моментів. По-перше, щоб навчитися цьому, варто сходити на консультацію до мамолога, адже він покаже правильні рухи і відразу відкорегує помилки, які ви можете робити, не маючи досвіду. По-друге, потрібно робити самообстеження у першу фазу менструального циклу, оптимально – з 6 по 12 день. Якщо порівнювати груди щомісяця у різні фази циклу, їх структура буде варіюватися, і вам буде важче відстежити появу новоутворень. І, нарешті, періодичні обстеження у мамолога все ж таки необхідні, тому що УЗД та мамографія допомагають виявити найдрібніші новоутворення на самому початку їх розвитку, коли їх легше лікувати, але ще неможливо пропальпувати.

  2. Як дізнатися, коли мені варто почати проходити профілактичні обстеження?

  Є жінки із необтяженим анамнезом щодо раку молочних залоз, і є жінки, у яких ризик розвитку цієї хвороби підвищений. Як це розуміти? Обтяженим анамнез вважається, якщо у вас є родичі, у яких був виявлений рак молочних залоз. Ризик є вищим, якщо РМЗ виявляється у родичів чоловічої статі, або у жінок асоціюється з раком яєчників, або виявляються пухлини одночасно в обох залозах, бо такі випадки пов’язані із наявністю генетичних мутацій, які призводять до раку грудей. Ви могли й не успадкувати такі мутації, але точно перевірити це можна тільки за допомогою генетичного аналізу. При наявності обтяженого анамнезу варто почати профілактичні обстеження у 30 років, повторюючи їх щорічно. При необтяженому анамнезі слід хоча б раз відвідати мамолога до 30 років, а щорічні скринінгові обстеження починати з 35-40 років. У жінок віком до 40 років, крім огляду мамолога, проводиться УЗД, а після 40 років – мамографія.

  Питання до мамолога про здоров'я молочних залоз

  3. Чи правда, що рак молочних залоз можна легко розпізнати за появою болю у грудях?

  В уяві людей рак асоціюється з болем, але цей симптом виникає, коли зростаюча пухлина тисне на оточуючі тканини, нерви. Тобто, у молочній залозі злоякісне новоутворення має досягти більшого розміру, щоб жінка відчула болісні відчуття. Для цього має пройти час. Той час, який можна було б використати для ефективного лікування при ранній діагностиці. Таким чином, не слід вважати, що при відсутності болю немає загрози – потрібно регулярно проводити самообстеження і відвідувати мамолога для профілактичних оглядів або при підозрі на наявність новоутворення.

  4. Чи може бюстгальтер завдати шкоди молочним залозам?

  Носіння неправильно підібраного бюстгальтеру шкідливе для грудей. Якщо він занадто тісний, у молочних залозах можуть початися застійні явища, які сприяють розвитку патологічних процесів, утворенню кіст. Надмірно вільний бюстгальтер не виконує своєї головної функції – не підтримує бюст, тому розтягнення шкіри все одно відбувається. У підлітковому віці дівчатам не радять носити білизну з ефектом пуш-ап, тому що вона заважає гармонійному формуванню красивої форми молочних залоз, стискаючи їх знизу, і може призводити до утворення так званих тубулярних грудей. Бюстгальтер має бути відповідного розміру та з досить широкими бретелями (якщо молочні залози великі, то й бретельки мають бути більш широкими). На ніч потрібно його знімати. При дотриманні рекомендацій бюстгальтер допомагає уповільнити обвисання молочних залоз, тобто птоз грудей.

  Поради мамолога, як зберегти здоров'я молочних залоз

  5. Чи псується форма грудей під час занять спортом?

  Під час бігу, стрибків, присідань жінки помічають, що їх груди піддаються фізичному впливу, шкіра розтягується (особливо у тих, хто має молочні залози великого розміру). Це лякає, адже розтягнення шкіри з часом призводить до птозу. Однак використання підтримуючої білизни (бюстгальтеру, топу для занять спортом) усуває таку проблему. Сама по собі фізична активність дуже корисна для грудей, оскільки вона стимулює процеси тканинного дихання, живлення, попереджає передчасне старіння, активізує імунітет (який, у свою чергу, є важливим для захисту організму від розвитку новоутворень). Навіть при наявності раку молочних залоз лікарі радять жінкам бути активними, тому що це зміцнює організм і допомагає легше переносити курс лікування (зокрема, при застосуванні хіміотерапії).

  Запис на візит до центру

   •  

    

   6. Куди звернутися при симптомах захворювань молочних залоз у Києві?

   Висококваліфіковані мамологи у Києві працюють у Спеціалізованому мамологічному центрі. Наші лікарі забезпечують не тільки високу якість медичної допомоги, але й ставляться до кожного пацієнта з розумінням, дійсно піклуючись про його здоров’я. У нас можна пройти точну діагностику, завдяки застосуванню найсучасніших методів, з використанням інноваційного обладнання. Мамологи у СМЦ успішно лікують запальні хвороби грудей, доброякісні та злоякісні новоутворення, а також допомагають повернути привабливість жіночих форм за допомогою пластичної хірургії. Чекаємо на вас для проведення скринінгового обстеження або позапланового візиту при виникненні скарг на здоров’я молочних залоз. Записатися на прийом можна за телефоном, у чаті або за допомогою заявки на нашому сайті.

   Останні матеріали

   Питання про здоров'я молочних залоз, поради мамолога Питання про здоров’я молочних залоз 10 Червня , 2024
   Як обрати розмір грудей? 8 Червня , 2024
   Ліпосакція у Києві - хірургічне видалення жиру Ліпосакція у Києві 7 Червня , 2024

   Теги