Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Питання до мамолога про самообстеження грудей!

  Питання до мамолога про самообстеження грудей!
  21 Квітня 2024

  Питання до мамолога про самообстеження грудей!

  Самообстеження грудей – це нескладна процедура, яка проводиться у домашніх умовах і допомагає виявити захворювання молочних залоз. Методикою її виконання необхідно володіти кожній жінці, адже у всіх нас, на жаль, ризик розвитку доброякісних та злоякісних новоутворень ніколи не дорівнює нулю. Щоб мати правильне уявлення про цей метод, варто пройти консультацію мамолога у СМЦ, а відповіді на часті питання наведемо у цій статті.

  Як часто слід проводити самообстеження грудей?

  Проводити самообстеження грудей потрібно щомісяця. З одного боку, ви забезпечите таким чином регулярний контроль стану молочних залоз. А з іншого боку – ви добре знатимете структуру своїх грудей, і це допоможе вам якомога раніше виявити нетипові зміни, якщо вони виникнуть.

  Найсприятливіший час для проведення самообстеження грудей – з 5 по 12 день менструального циклу, оскільки структура молочних залоз ближче до овуляції та у другій половині циклу значно змінюється під впливом гормонів. Ці зміни не дозволяють ефективно перевіряти наявність новоутворень.

  Які захворювання можна виявити при самообстеженні грудей?

  Завдяки пальпації, можна виявити доброякісні і злоякісні новоутворення та пухлиноподібні захворювання: різні види раку молочної залози, фіброаденоми, ліпоми, кісти. Зазвичай, жінки можуть пропальпувати утворення, які досягли розміру 1 см або більше. Це вже може бути не рання стадія хвороби, проте, виявивши ущільнення, жінка зрозуміє, що їй слід звернутися до мамолога. Навіть якщо інші симптоми захворювання відсутні. А лікар вже проведе діагностику із застосуванням інструментальних методів та лабораторних аналізів, щоб поставити точний діагноз та призначити лікування, якщо воно буде необхідним.

  Чи можна самостійно виявити рак при самообстеженні грудей?

  Ущільнення, яке являє собою ракову пухлину, можна виявити під час промацування грудей, якщо воно досягло достатнього розміру. Проте близько 90% всіх новоутворень, які знаходять жінки при самообстеженні грудей – це доброякісні утворення. Але лише професійна комплексна діагностика дасть відповідь на питання, який характер має пухлина. Тому не ігноруйте виявлене ущільнення, однак і не панікуйте: просто запишіться на прийом до мамолога, щоб пройти обстеження та дізнатися про подальші дії для вирішенні цієї проблеми.

  Якщо з’явилося утворення, мені обов’язково слід робити операцію?

  Відповісти на питання, чи потрібна вам операція, зможе тільки лікар на основі всіх результатів обстежень. Значна частина доброякісних новоутворень та пухлиноподібних утворень не потребує хірургічного видалення. При наявності кісти може бути достатньо спостереження у динаміці, навіть без медикаментозної чи будь-якої іншої терапії. Тому, якщо під час самообстеження грудей ви виявили вузлик чи ущільнення, операція може й не знадобитися. Але діагностика – потрібна точно.

  Якщо обстеження покаже, що виявлене ущільнення є раковою пухлиною, необхідність операції також буде вирішуватися індивідуально. На сьогодні найефективнішими методами лікування раку є хірургічне видалення, хіміотерапія та радіотерапія, які у більшості випадків застосовуються у різних комбінаціях. Основним вважається саме хірургічне втручання, однак не завжди його доцільно або можливо проводити. Тож зверніться до висококваліфікованого лікаря та дослухайтеся до його рекомендацій. У Спеціалізованому мамологічному центрі медична допомога при захворюваннях молочних залоз надається у відповідності до протоколів, затверджених міжнародними організаціями, тому лікування наших пацієнтів відбувається за найсучаснішими стандартами.

  Чи можна бути впевненим, що все добре, якщо не пропальповуються новоутворення?

  Деякі пухлини, на жаль, не пальпуються через малий розмір, особливості своєї структури або розташування. Тому самообстеження грудей обов’язково доповнюється регулярними консультаціями у мамолога. До 30-35 років варто хоча б раз звернутися до лікаря, щоб визначити оптимальний графік профілактичних оглядів, який залежить від рівня ризику у вашому випадку. До 35-40 років для обстеження молочних залоз застосовується УЗД, у більш старшому віці – мамографія. І саме ці методи допомагають виявляти непальповані новоутворення, розмір яких може бути менше міліметра. Проте актуальність самообстеження грудей від цього не зменшується, тому що ця процедура допомагає контролювати стан молочних залоз між черговими скринінговими дослідженнями.

  Самообстеження грудей, рання діагностика раку молочних залоз

  Проконсультуйтеся з мамологом у СМЦ!

  Кожній жінці хочеться бути впевненою у тому, що її здоров’ю нічого не загрожує. Ще раз повторимо: повністю убезпечити себе від серйозних хвороб неможливо. Але рання діагностика навіть найнебезпечніших хвороб рятує життя, у найсерйозніших випадках – дозволяє подовжити його. Тому потрібно щомісяця проводити самообстеження грудей та не забувати про консультації мамолога.

  Запис на візит до центру

   •  

   Записатися на прийом до лікаря у Спеціалізованому мамологічному центрі можна за телефоном або за допомогою форми запису на сайті. Досвід наших фахівців та сучасні технології діагностики і лікування допоможуть вам зберегти ваше здоров’я, жіночність та красу.