fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Обстеження перед встановленням порт-системи!

  Обстеження перед встановленням порт-системи!
  20 Вересня 2023

  Обстеження перед встановленням порт-системи!

  Завдяки постійному удосконаленню методів лікування раку молочних залоз, вдається значно подовжити життя пацієнтів та покращити його якість. Але під час проведення лікувальних процедур можуть виникати відчуття дискомфорту та деякі ускладнення. Так, під час хіміотерапії препарати несприятливо впливають на стінки судин, викликаючи їх запалення чи навіть некроз. Проте, лікарі СМЦ мають, що запропонувати онкохворим для уникнення таких наслідків: встановлення порт-системи, яка полегшує введення медикаментів та захищає вени від їх токсичного впливу.

  Чому порт-систему дійсно варто встановити?

  На певних етапах лікування раку грудей лікар може запропонувати встановлення порт-системи. Це пристрій, який має такі складові частини:

  • Камера, вкрита еластичною мембраною, через яку вводиться препарат за допомогою спеціальної голки. Ця частина імплантується прямо під шкіру нижче ключиці.
  • Трубка, яка одним кінцем під’єднана до камери, а іншим – занурена у яремну вену.

  Таким чином, препарат для хіміотерапії вводиться через прокол шкіри та мембрани порт-системи і потрапляє відразу до крупної венозної судини, швидко змішуючись з кров’ю. Це означає, що медикамент не контактує із стінкою судини у високій концентрації, тому його шкідливий вплив суттєво зменшується. Це ефективно захищає пацієнта від розвитку таких неприємних ускладнень, як постін’єкційний флебіт, спазм судин, утворення тромбів, які потім можуть мігрувати по судинній системі всього організму. Сам лікувальний препарат не просочується у навколишні тканини, а потрапляє прямо у кровоносне русло, що підвищує ефективність хіміотерапевтичних процедур.

  Крім того, введення препаратів через венозний порт є безболісним, і пацієнту не доводиться при кожній ін’єкції відчувати дискомфорт від проколювання вени. Не виникає також ситуацій, коли медперсоналу важко знайти вени, які “ховаються” після багаторазових проколів. Значно знижується ризик інфікування. Такими перевагами не володіють жодні катетери, які встановлюються тимчасово.

  Порт-системи призначені не лише для введення хіміопрепаратів. Їх також зручно використовувати для частого забору крові для аналізів та застосування контрастної речовини для КТ чи МРТ.

  Порт-система не спричиняє косметичного дефекту чи дискомфорту, вона практично непомітна, шкіра над нею не натирається бретельками бюстгалтеру, оскільки пристрій розташовується на відстані від них.

  Обстеження перед встановленням порт-системи

  Встановлення венозного порту – це невеличке хірургічне втручання, яке все ж таки вимагає правильної підготовки. Існує декілька протипоказань для використання порт-системи, і лікарі мають попередньо перевірити їх наявність. Такий пристрій не встановлюють, якщо у пацієнта:

  • Важкий загальний стан;
  • Підвищена температура;
  • Знижений вміст тромбоцитів чи лейкоцитів у крові;
  • Порушене зсідання крові;
  • Інфікування шкіри на ділянці, де планується імплантація венозного порту;
  • Синдром верхньої порожнистої вени.

  Рішення про можливість встановлення порт-системи приймається лікарем після оцінки стану пацієнта. Для попереднього обстеження можуть бути призначені такі дослідження:

  Окремі нюанси підготовки до встановлення венозного порту залежать від індивідуальних особливостей пацієнта. Безпосередньо перед втручанням варто утриматися від прийому їжі упродовж кількох годин. Слід дотримуватися усіх рекомендацій, які надає ваш лікар.

  Звертайтеся тільки до компетентних спеціалістів!

  Користь від порт-системи буде максимальною, якщо її встановленням займаються професіонали. Уникнути можливі ускладнення під час встановлення та використання порту можна тільки у надійному медичному закладі.

  Лікарі Спеціалізованого Мамологічного Центру імплантують пацієнтам високоякісні порт-системи B. Braun Celsite з дворівневим контролем встановлення, які можуть використовуватися протягом кількох років. Ці пристрої вироблені з надійних матеріалів та мають оптимальну конструкцію, яка забезпечує відсутність дискомфорту і легкий доступ до судин при проведенні хіміотерапії, взятті крові для аналізів або введенні контрастних речовин перед діагностикою.

  Запис на візит до центру

   Наші спеціалісти мають великий досвід надання допомоги онкохворим та дотримуються найсучасніших протоколів лікування, тому точно знають – на якому етапі краще встановити порт і як правильно підготувати пацієнта. У нас можна отримати вичерпну консультацію з будь-яких питань щодо застосування порт-систем, встановити пристрій, виконувати періодичну промивку та видалити пристрій тоді, коли він буде не потрібний. Зверніться до фахівця – зателефонуйте за номером, вказаним на нашому сайті.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги