fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Метод ICG для ефективного та безпечного лікування РМЗ

  Метод ICG для ефективного та безпечного лікування РМЗ
  6 Червня 2023

  Метод ICG для ефективного та безпечного лікування РМЗ

  Піклуючись про хворих на рак молочної залози, медики роблять все можливе для розвитку нових технологій для діагностики та лікування, серед яких особливе місце займає метод ICG. Для його застосування необхідне спеціальне обладнання, а також досвід і відповідні знання спеціалістів. Тепер ця технологія доступна і у Спеціалізованому Мамологічному Центрі.

  У чому полягає суть методу ICG?

  Назва методу ICG походить від назви препарату indocianin green – індоціанін зелений, розчин якого використовується під час процедури. Цю рідину вводять під шкіру молочної залози біля ареоли або над місцем розташування пухлини, і вона потрапляє до лімфатичних судин. Далі препарат проходить через лімфатичні вузли (найперший з них – найближчий до новоутворення вузол – називається сигнальним, або сторожовим), а також через наступні вузли за напрямком лімфотоку. У лімфатичних вузлах, через які пройшов розчин індоціаніну зеленого, можна спостерігати явище флуоресценції за допомогою спеціальної камери. Зображення виводиться на екран, що дозволяє детально розгледіти структури у молочній залозі.

  Виявивши сторожовий вузол, лікар вилучає його, щоб провести гістологічне дослідження і з’ясувати – чи є у ньому метастази. Якщо ракові клітини відсутні, немає необхідності проводити радикальну лімфодисекцію, видаляючи наступні лімфовузли за напрямком току лімфи, оскільки вони не уражені патологічним процесом.

  Якщо результати гістологічного аналізу покажуть, що метастази у сторожовому вузлі є, лікарі видалять уражені хворобою лімфовузли, щоб попередити подальше поширення патологічного процесу. Цей момент у лікуванні раку молочної залози має істотне значення, оскільки лімфатична система є шляхом для розповсюдження метастатичних клітин до будь-якого органу, що обумовлює розвиток вторинного раку. Вкрай важливо точно відокремлювати випадки, коли метастази почали поширюватися по лімфовузлах, від тих випадків, коли патологічний процес ще не дійшов до цієї стадії, і хірургічне втручання можна виконати у мінімальному обсязі.

  Технологія ICG успішно застосовується, якщо лімфатичні протоки є неушкодженими. При порушення цілісності судин розчин поширюється у навколишні тканини, що ускладнює візуалізацію лімфовузлів.

  Введення препарату ICG, відстеження його поширення, пошук сигнального лімфовузла, його гістологічне дослідження, прийняття рішення про необхідність радикальної лімфодисекції та її виконання за необхідності – усе це відбувається у рамках одного хірургічного втручання!

  Які переваги технології ICG для хворих на РМЗ?

  Хворим на рак молочної залози, у яких не вдається за допомогою інших методів спростувати факт поширення метастазів по лімфатичній системі, доводиться робити радикальну лімфадисекцію. Вона дозволяє вилучити усі лімфовузли, які можуть бути уражені патологічним процесом – для профілактики прогресування хвороби. Без методу ICG далеко не завжди можна визначити ті випадки, коли таке масштабне втручання не потрібне: за допомогою УЗД та МРТ на початкових стадіях захворювання це зробити важко.

  Після проведення лімфодисекції у багатьох пацієнтів ускладнюється відтік лімфи у руці поруч з прооперованою молочною залозою і виникає багато побічних ефектів, які завдають фізичного і психологічного дискомфорту:

  1. Набряки і зменшення чутливості, слоновість кінцівки;
  2. Ускладнення рухливості руки;
  3. Розвиток виразок, гіперкератозу, лімфостатичних бородавок, фіброзу;
  4. Збільшення ризику розвитку запалення, а також небезпечних наслідків від випадкових травм руки.

  Хірургічне лікування раку грудей із застосуванням методу ICG має наступні переваги:

  • Лікарі не видаляють лімфовузли задля профілактики;
  • При відсутності метастазів у сторожовому вузлі та необхідності їх видалення кількість побічних ефектів від проведення операції значно зменшується;
  • Покращується прогноз подальшого стану пацієнта;
  • На відміну від інших схожих методів виявлення сторожових лімфовузлів, цей метод є безпечним для здоров’я, не пов’язаний з дією радіоактивних речовин;
  • Дозволяє візуалізувати лімфовузли, які потрібно видалити, якщо лімфодисекція дійсно виявиться необхідною;
  • Дає можливість правильно обрати хід подальших дій за короткий час, протягом одного хірургічного втручання;
  • Підвищує ефективність проведення органозберігаючих операцій.

  Провідні медичні центри у розвинених країнах вважають біопсію сторожового вузла золотим стандартом діагностики.

  Метод ICG – доступний у СМЦ!

  Довірте своє здоров’я співробітникам медичного закладу, який має обладнання для застосування найефективніших методів лікування раку молочної залози. Завдяки досвіду, знанням та зусиллям співробітників СМЦ, наші пацієнти отримують якісну медичну допомогу, з урахуванням особливостей кожного окремого клінічного випадку.

  У Спеціалізованому Мамологічному Центрі є все, що необхідно для використання ICG-технології для виявлення сторожових лімфовузлів, а також для швидкого і точного гістологічного дослідження вилученого лімфатичного вузла. Це дозволяє лікарям прийняти правильне рішення, мінімізувати ризики і докласти всіх зусиль для підвищення якості життя пацієнта.

  Запис на візит до центру

   Ми уважно слідкуємо за розвитком нових технологій та намагаємося якомога швидше зробити їх доступними для наших пацієнтів. Найкращих результатів вдається досягти, якщо лікування розпочинається якомога раніше, на початкових стадіях. Тому не варто забувати про профілактичні огляди у мамолога, щоб мати чітке уявлення про стан свого здоров’я та можливість вчасно скористатись сучасними методами діагностики і лікування при необхідності.

   Останні матеріали

   обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
   Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
   Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

   Теги