Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру

  Запис на прийом

  Кіста молочної залози

  13 Березня 2021

  Кіста молочної залози

  З цією проблемою стикається близько 30 % всіх жінок від 15 до 49 років. Давайте ж розберемося з цією патологією детальніше.

  Кісти – утворення доброякісні і являють собою порожнину, заповнену рідким однорідним вмістом. Кісти можуть бути одиничними або множинними, розмір їх може варіювати від декількох міліметрів до сантиметрів. Кісти великих розмірів можуть викликати косметичний дефект у вигляді появи вип’ячування на молочній залозі, часто виявляються жінкою самостійно. Кісти маленьких розмірів, як правило, є випадковою знахідкою під час проведення УЗД (або мамографії). Основною причиною розвитку кісти або кіст молочних залоз є гормональний дисбаланс, а саме зміни жіночих статевих гормонів в організмі – пролактину, естрогенів. Частіше всього при наявності кіст маленьких розмірів скарг жінки не надають. У випадку кісти розміром понад 2 см можуть з’явитися більші відчуття – почуття печії і дискомфорту в даній ділянці.

  Провідним методом діагностики виявлення кіст є УЗД (у жінок після 40 років в комплексі з мамографією). Діагноз не викликає ніяких складнощів і визначається у вигляді гладкостінного утворення, заповненого однорідним вмістом (якщо мова йде про кісту без ознак запалення, про що мова йде пізніше), приклад на фото нижче. Поодинокі дрібні кісти, як правило, не вимагають спеціального лікування, а лише систематичного спостереження. У випадку ж необхідності надання ефективного лікування, потрібно звернутися за консультацією до лікаря-мамолога, який надасть допомогу у вирішенні цієї проблеми.

  Не затягуйте з візитом до мамолога, оскільки своєчасне звернення – запорука жіночого здоров’я і краси!