fbpx
Специализированный Маммологический Центр

  Запис на візит до центру


  Запис на прийом

  Хірург говорить про рак!

  Хірург говорить про рак!
  6 Грудня 2021

  Хірург говорить про рак!

  Хірургічне лікування, як і раніше, залишається одним з основних методів лікування раку молочної залози. Сучасна хірургія дозволяє досягти необхідних результатів без значних візуальних дефектів. Про роль хірурга під час лікування РМЗ, про те, як врахувати побажання пацієнтки під час вибору типу операції, розповів хірург СМЦ Зотов Олексій Сергійович.

  💬 Онкохірург завжди працює в команді. До її складу входять патоморфолог, радіолог, клінічний онколог (хіміотерапевт), анестезіолог, а подекуди й інші фахівці. Наша мета — здоров’я жінки. Позитивний результат досягається завдяки співпраці команди медиків й пацієнтки.

  Під час вибору типу операції завжди необхідно враховувати такі фактори:

  1️⃣ Стадія захворювання, розмір пухлини та її співвідношення з розміром молочної залози.
  2️⃣ Вік пацієнта, особливості будови тіла, стан тканин, наявність супутньої патології.
  3️⃣ Побажання пацієнтки, ступінь її вмотивованості щодо додержання узгодженого плану лікування та спостереження, соціальні фактори.
  4️⃣ Технічні можливості клініки.

  Побажання пацієнтки — особливий фактор. Інколи зустрічаю жінок, які дуже турбуються за естетичний вигляд грудей після операції. Якщо побажання пацієнтки можна реалізувати, то враховую обов’язково. Якщо побажання потенційно реалізувати не можна, то пояснюю, чому її варіант не можна втілити, і що ми можемо запропонувати натомість.

  📑 В більшості випадків вдається реалізувати і побажання пацієнтки, і результативність та безпечність операції. Сучасні онкопластичні підходи в лікуванні РМЗ надають хірургу дуже широкі можливості. На сьогодні вдається поєднувати й онкологічний радикалізм, й естетичний результат втручання. Не згадаю за останні 5-10 років, аби з цим виникли труднощі.

  👨🏼‍⚕️ Мене радує те, як швидко удосконалюється оперативна техніка, анестезіологічне забезпечення операцій та проведення післяопераційного періоду. Це зменшує кількість післяопераційних ускладнень до мінімуму. Я не прибічник того, аби відмовляти пацієнту з супутніми захворюваннями від операції. В таких випадках потрібно ретельніше зважувати ризики й результат, якого прагнемо досягнути.

  Операція — важливий етап лікування РМЗ. Якщо під час консультацій у вас виникають сумніви щодо операції — поставте додаткові питання хірургу. Адже лікар та пацієнт мають спільну мету — відновити стан здоров’я пацієнта.

  Останні матеріали

  обізнаність про рак Pink october в СМЦ 23 Жовтня , 2023
  Таргетна терапія раку молочної залози Таргетна терапія раку молочної залози! 13 Жовтня , 2023
  Що варто знати про меланому? Що варто знати про меланому? 3 Жовтня , 2023

  Теги